PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija

 

Titulinis

Su šventėmis!

kaledinis sveikinimas lt

Klientų patirties valdymas veiklos procesuose / ŠIAULIAI

Mokymų ir nakvynės vieta: ŠIAULIAI, 
Mokymų vieta+kavos pertraukos, pietūs, vakarienė: Šiaulių verslo inkubatorius, Aušros al. 66 A, Šiauliai, http://svi.lt/paslaugos/konferenciju-sales-nuoma/
Nakvynės+pusryčių vieta: Saulininkai svečių namai, S. Lukauskio g. 5, Šiauliai, http://www.saulininkas.com/meniu/lt/svecnam/
Trukmė: 3 dienos (Birželio 27–29 d.)
Lektorius: Sertifikuotas vadybos konsultantas Tadas Žibūda. Su juo galite susipažinti paspaudę šią nuorodą http://ovc.lt/konsultantai/tadas-zibuda/
Mokymų dienotvarkė:

I-a mokymų diena
10.00 - 11.30 mokymai 
11.30 - 11.45 kavos/arbatos pertraukėlė      
11.45 - 13.15 mokymai 
13.15 - 14.15 pietų pertrauka 
14.15 - 15.45 mokymai 
15.45 - 16.00 kavos/arbatos pertraukėlė
16.00 - 17.30 mokymai 
17.45 - VAKARIENĖ
II-a mokymų diena
07.00 - 08.30 pusryčiai (tik nakvojantiems viešbutyje)
08.30 - 10.00 mokymai 
10.00 - 10.15 kavos/arbatos pertraukėlė 
10.15 - 11.45 mokymai 
11.45 - 12.45 pietų pertrauka 
12.45 - 14.15 mokymai 
14.15 - 14.30 kavos/arbatos pertraukėlė 
14.30 - 16.00 mokymai 
16.30 - VAKARIENĖ
III-a mokymų diena
07.00 - 08.30 pusryčiai (tik nakvojantiems viešbutyje)
08.30 - 10.00 mokymai
10.00 - 10.15 kavos/arbatos pertraukėlė
10.15 - 11.45 mokymai
11.45 - 12.45 pietų pertrauka
12.45 - 14.15 mokymai
14.15 - 14.30 kavos/arbatos pertraukėlė
14.30 - 16.00 mokymai

 geleMokymų tikslas: suvienodinti ir sustiprinti mokymų dalyvių žinias apie procesų ir klientų patirčių valdymą, siekiant sėkmingai įgyvendinti bendruomenių projektus projekto „Bibliotekos pažangai 2“ metu. Paskatinti tolesnį bibliotekų klientų aptarnavimo procesų tobulinimą.
geleRezultatas dalyviams: stipresnės mokymų dalyvių procesų ir klientų patirčių valdymo kompetencijos, dalyviai sugebės tobulinti esamus ir kurti naujus veiklos procesus atsižvelgdami į šių procesų metu kuriamą vertę ir formuojamas klientų patirtis, kas leis dalyviams maksimizuoti bibliotekų procesų efektyvumą ir klientų pasitenkinimą.
geleĮgyjamos dalyvių kompetencijos: klientų patirčių valdymo modelis ir klientų pasitenkinimo lygio įvertinimas, procesų kokybės vertinimas, procesų kūrimas ir tobulinimas, nuolatinio tobulinimo praktikos diegimas bibliotekoje, vertės maksimizavimas klientui ir LEAN (nuolatinio gerinimo) metodų taikymas.
geleRezultatas bibliotekoms: kokybiškesni ir rezultatyvesni bibliotekų veiklos procesai, kiekviena biblioteka organizuoja konkrečius jos veiklos specifikai pritaikytus patobulinimus, o taip pat įgyvendina nuolatinio procesų tobulinimo praktiką, kuri leidžia užtikrinti maksimalią procesų kokybę ir ateityje. 2 Visos mokymų metu įgyjamo žinios ir kompetencijos yra praktinio pobūdžio, todėl iš karto po mokymų lengvai taikomos kasdienėje bibliotekų praktikoje. Perkėlimą į praktiką užtikrina tiek praktinis mokymų pobūdis, tiek konkretūs dalyvių įsipareigojimai bei namų darbų užduotys.

 

Bibliotekų projektai bendruomenėms pristatomi radijo reportažuose

Bibliotekų projektai bendruomenėms pristatomi radijo reportažuose

2016 m. balandžio viduryje prasidėjo informacinė radijo laidų kampanija „Bibliotekoje kuria bendruomenės“. Laidų metu pasakojama apie viešųjų bibliotekų įgyvendinamus projektus bendruomenėms, iš dalies finansuojamus Lietuvos nacionalinės bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ lėšomis. Kampanijos tikslas – atskleisti pridėtinę vertę bendruomenėms, kurią kuria bibliotekos per įgyvendinamus projektus. Laidų metu klausytojai yra supažindinami su naujomis bibliotekų paslaugomis, įkurtomis kultūrinėmis ir edukacinėmis erdvėmis, įdomiomis bibliotekų partnerystėmis; taip pat turi galimybę iš pirmų lūpų išgirsti projektus įgyvendinančių bibliotekų atstovų patirtį.

Skaityti daugiau...

XVI Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė: tradicinė, bet neeilinė

XVI Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė: tradicinė, bet neeilinė

Balandžio 23–29 dienomis jau šešioliktą kartą Lietuvoje surengta Nacionalinė bibliotekų savaitė. Šiais – Bibliotekų metais – visoje Lietuvoje vyko ypač daug renginių: per 1 600 pačių bibliotekų organizuotų ir joms skirtų renginių. Šiųmetės Nacionalinės bibliotekų savaitės, kaip ir visų Bibliotekų metų, moto – „Stipri biblioteka – stipri visuomenė“.

Bibliotekų vaidmuo Lietuvos kultūriniame ir socialiniame gyvenime išlieka reikšmingas. Tai įrodo ir faktas, kad per metus šalies bibliotekos priima iš viso 25 mln. lankytojų – tiek, kiek jų gyvena Australijos žemyne.

Bibliotekų savaitės metu šalies miestų ir rajonų bibliotekos lankytojus sudomino edukacinio ir pramoginio pobūdžio renginiais, popietėmis, diskusijomis, susitikimais su kūrėjais bei aktyviais visuomenės veikėjais. Savaitės programoje neapsiribota renginiais tarp bibliotekų sienų: bendruomenės dalyvavo ekskursijose, šiaurietiško ėjimo pamokose, miestų ir miestelių viešosiose erdvėse surengta koncertų.

Palaikant Britų tarybos iniciatyvą, Williamo Shakespeare‘o 400-ųjų mirties metinių proga daugelyje Lietuvos bibliotekų buvo skaitoma šio vieno garsiausių pasaulio dramaturgų poezija ar improvizuojama klausant jo eilėraščių.

Bibliotekų savaitės dalyviai bibliotekose galėjo susitikti su žinomais žmonėmis: žurnalistais Andriumi Tapinu, ir Beata Nicholson, aktore Nijole Narmontaite ir kt. Nemažai dėmesio skirta naujosioms technologijoms, kurias bibliotekos įtraukia į savo veiklą teikdamos paslaugas; lankytojams buvo organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu buvo naudojamos projektavimo ir maketavimo programos, spausdinama 3D spausdintuvu, užsiimama robotika, įvairiomis kitomis veiklos rūšimis. Ypač daug renginių buvo skirta jauniesiems skaitytojams: kūrybinės knygų ir jų skirtukų dirbtuvės, piešinių konkursai, viktorinos, protų mūšiai, robotikos užsiėmimai.

„Bibliotekų savaitė organizuojama siekiant atkreipti dėmesį į bibliotekas, jų veiklą, siekiant viešinti jų paslaugas, naujoves, indėlį kuriant žinių visuomenę, mažinant socialinę atskirtį, taip pat norint atkreipti visuomenės dėmesį į nepakankamą bibliotekų finansavimą“, – teigė Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Alina Jaskūnienė.

Lietuvos bibliotekos dalyvavo nuotraukų akcijoje „Aš skaitau, nes ...“. Jos metu įdomiausiai atsakiusieji į klausimą „Kodėl jums svarbios knygos ir skaitymas?“ buvo apdovanoti Lietuvos Respublikos Seime vykusioje metinėje Lietuvos bibliotekininkų draugijos konferencijoje, skirtoje Tarptautinei knygos ir autorių teisių dienai. Taip pat šioje konferencijoje apdovanoti bibliotekininkai, aktyviausiai dalyvaujantys visuomenės ugdymo, skaitymo skatinimo, kūrybinio lavinimo veiklose. Geriausio 2015 metų bibliotekininko vardas suteiktas Ritai Božienei, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialo vedėjai, už netradicinių bibliotekų paslaugų iniciatyvas ir plėtrą, vykdant kultūrinės edukacijos projektus ir skatinant mažųjų šiauliečių kūrybiškumą bei patriotiškumą.

Bibliotekų savaitės metu Lietuvos bibliotekos ir jų bendruomenės pakviestos dalyvauti pirmojoje Nacionalinėje bibliotekų olimpiadoje. Jau birželio mėnesį paaiškės sumaniausia, aktyviausiai skaitanti ir daugiausia žinių turinti biblioteka ir jos bendruomenė.

Nacionalinę bibliotekų savaitę užbaigė balandžio 28–29 d. Birštone vykusi Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų konferencija „Skaitanti visuomenė: paradigmų kaita XXI amžiuje“.

Šiemet Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiais buvo siekiama padidinti bibliotekų įvaizdžio patrauklumą visuomenei, išryškinti bibliotekų tinklo privalumus, atskleisti daugialypį jų teikiamų paslaugų plėtros ir naudos visuomenei potencialą. Bibliotekų savaitę globojo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Nacionalinės bibliotekų savaitės plakatą rasite čia >>>>.

 

Poveikio vertinimo mokymai Šiauliai / Šiaulių apskrities viešoji biblioteka

Į mokymus kviečiame po vieną asmenį iš kiekvienos bibliotekos. Kviečiame mokymuose dalyvauti tuos bibliotekininkus, kurie BP2 bendruomenių projektuose vertina savo bibliotekų projektų poveikį ar tuos, kurie savo kasdieniniame darbe bibliotekoje atlieka tyrimus ar bibliotekos veiklų vertinimą, bei tuos, kurie dalyvavo 2014 ir 2015 metais organizuotuose Poveikio vertinimo mokymuose.

Mokymus ves: UAB „Socialinės informacijos centras“ vyr. projektų vadovė Viktorija Jonikova, turinti 15 metų patirtį įgyvendinant įvairius tyrimų projektus, 10 metų patirtį dėstant kiekybinių tyrimų metodologiją Vilniaus universiteto studentams, patirtį vedant įvairius su tyrimų metodologija ir jų įgyvendinimu susijusius seminarus. Lektorė specializuojasi viešojo socialinio sektoriaus tyrimų, projektų/investicijų poveikio vertinimo tyrimų įgyvendinime. Viktorija dalyvavo projekto „Bibliotekos pažangai“ poveikio vertinime 2008 metais ir 2012 metais. 

Seminarų metu bus ne tik apžvelgtos visiems būdingos poveikio vertinimo klaidos/ problemos, kiekviena biblioteka/ jos atstovas gaus ir detalų atliktų darbų įvertinimą. Pagrindinis praktinių seminarų tikslas – konsultuojant tyrimų specialistams tobulinti arba baigti kurti esamą projektų poveikio vertinimo metodologiją ir klausimynus.

Seminarai skirti bibliotekų darbuotojams, atsakingiems/ kuriantiems BP2 projekto ar kokio kito projekto/ veiklos poveikio vertinimo metodologiją.

Mokymų programa:
Vieta: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka

  9:30 – 10:00 Registracija, kava

10:00 – 11:30 Poveikio vertinimo tyrimai
Kokiais atvejais tokie tyrimai yra reikalingi? Kas būdinga tokiems tyrimams?
Poveikio vertinimo tyrimų pavyzdžiai Lietuvoje
BP2 projektų poveikio vertinimo kontekstas
Bendros pastabos, vertinant atliktas BP2 projektų poveikio metodologijas

11:30 – 11:45 Kavos pertraukėlė

11:45 – 12:50 Mokymai
Detalus poveikio vertinimo atvejų aptarimas, remiantis atliktų „namų darbų“ pavyzdžiais
Susipažinimas su atliktų namų darbų vertinimais/ komentarais
Projektų poveikio vertinimo metodologijos ir klausimynų korekcijos/ tobulinimas/ kūrimas (praktinis darbas)

12.50 – 14.00 Pietūs

14.00 – 15.00 Praktinė užduotis
Projektų poveikio vertinimo metodologijos ir klausimynų korekcijos/ tobulinimas/ kūrimas (praktinis darbas)

„Bibliomūšio" žaidimas

V žaidimo rezultatų lentelė >>>>

Komandų GALUTINĖ rezultatų (I+II+III+IV+V) žaidimai) lentelė >>>>

Bibliomūšio V žaidimo transliacijos nuoroda >>>>
Bibliomūšio IV žaidimo transliacijos nuoroda >>>>

Bibliomūšio III žaidimo transliacijos nuoroda >>>>
Bibliomūšio II žaidimo transliacijos nuoroda >>>>
Bibliomūšio I žaidimo transliacijos nuoroda >>>>

Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ info-grafikas

Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ info-grafiką rasite čia >>>>.

Šventiniai sveikinimai!

BP2 LNB Kalėdinis sveikinimas 800

Šventiniai sveikinimai!

Šventiniai sveikinimai!

 

 

Nuotraukos

"Libraries for Innovation 2" libraries' projects for communities
„Bibliotekos pažangai 2“ bibliotekų projektai bendruomenėms

„Bibliotekos pažangai 2“ bibliotekų projektų bendruomenėms aprašymai anglų kalba >>>>

Bibliotekų projektų bendruomenėms aprašymai

45 Lietuvos viešosios bibliotekos įgyvendina projektus bendruomenėms.

Projektų aprašymus rasite čia >>>>.

Vilkaviškio viešosios bibliotekos naujienos

Vilkaviškio viešosios bibliotekos naujienos

Spalio mėnuo Vilkaviškio rajono savivaldybės viešojoje biblioteka spalio mėnesį sulaukė garbingų svečių – bibliotekos bendruomenė turėjo galimybę pabendrauti su aktyviu visuomenininku, verslininku ir politiku Ramūnu Karbauskiu bei aktore ir rašytoja Doloresa Kazragyte.

Skaityti daugiau...

Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ pirmasis patirties dalijimosi seminaras

Seminaro programą rasite čia >>>>

Baigiamasis atstovavimo seminaras bibliotekų vadovams / Projektas „Papasakok apie save – būk svarbus“:

Seminaro tikslas – aptarti, kokių pavyko pasiekti rezultatų siekiant užsibrėžtų tikslų, išsikelti 2016 m. atstovavimo bibliotekoms tikslus.
Seminaro konsultantas – Rytis Juozapavičius. 
Seminaro dalyviai – Viešųjų bibliotekų vadovai
Seminaro vieta – Vilnius

Gerumo pamokos Violetos Palčinskaitės kūryboje (knygų pristatymas pradinių klasių mokiniams, panaudojant naujas IT

Renginys vyks Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filiale

Į viršų