PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ metu visos Lietuvos bibliotekos kviečiamos prisijungti prie iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką“. Ja siekiama parodyti, jog bibliotekos nėra tik knygų skaitymo vieta. Jos pereina į kitą lygmenį ir tampa tarpininkais tarp bendruomenės, verslo, nevyriausybinių organizacijų sektoriaus. Šios iniciatyvos metu bibliotekų darbuotojai kvies ir skatins Lietuvoje žinomus ir autoritetą turinčius žmones tapti bibliotekos, kurią jie dar vaikystėje lankė, globėjais. Kartu su bibliotekų darbuotojais jie kurs ir įgyvendins projektus vietos bendruomenėje. Taip siekiama, kad kuo daugiau tos vietos gyventojų įsitrauktų į bibliotekos vykdomas įvairias veiklas. 

Ši iniciatyva neribojama nei laike, nei bendradarbiavimo galimybėmis. Tai gali būti susitikimai, literatūros skaitymai, konsultacijos, pagalba ieškant rėmėjų, įvairių renginių ir veiklų inicijavimas, bendrų projektų kūrimas ir įgyvendinimas ir kita. Viskas priklauso nuo globėjo ir bibliotekos laiko išteklių, idėjų ir iniciatyvumo.

Bibliotekų darbuotojų vaidmuo

Bibliotekų darbuotojai skatinami patys ieškoti potencialių partnerių iš įvairių sričių, pavyzdžiui, iš mokslo, kultūros, verslo, sporto, politikos ir su jais, pasitelkus naujas technologijas, kurti patrauklias veiklas vietos bendruomenei.

Bibliotekoms rekomenduojama sudaryti potencialių globėjų sąrašą ir pasiskirsčius tarp darbuotojų ar filialų kontaktuoti su jais. Taip pat kiekviena biblioteka turėtų paskirti asmenį, kuris bus atsakingas už iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką“ kuravimą. Su biblioteka susisiekęs potencialus globėjas turėtų būti nukreiptas būtent į atsakingą asmenį, kuris galės detaliau paaiškinti ir aptarti visas bendradarbiavimo galimybes.

Globėjo vaidmuo

Bibliotekos globėjas kartu su bibliotekos darbuotojais ir partneriais aktyviai dalyvauja bibliotekos veikloje, kuriant įvairius projektus, dalinasi savo patirtimi ir siūlymais ir kaip visuomenėje žinomas žmogus į bibliotekos gyvenimą padeda pritraukti kuo daugiau vietos bendruomenės gyventojų. 

Šiuo metu 41 biblioteka jau yra suorganizavusios pirmuosius susitikimus su globėjais ir aktyviai vykdo ir planuoja ateities veiklas. Prie iniciatyvos prisijungė tokie žmonės kaip teatro, kino ir televizijos aktorius bei TV laidų vedėjas Giedrius Savickas, TV laidų prodiuseris, vedėjas ir rašytojas Andrius Tapinas, etnomuzikologė ir TV laidų vedėja Loreta Sungailienė, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Liudas Mikalauskas, sportinių šokių šokėjas Marius Gaižauskas, didžėjus, radijo ir televizijos laidų vedėjas Jonas Nainys ir daugelis kitų. Skaičiuojama, kad daugiau nei 60 kultūros, politikos, mokslo, verslo ir sporto atstovų tapo savo vaikystės bibliotekų globėjais.
Bibliotekų globėjus rasite čia >>

Iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką“ GAIRES bibliotekų darbuotojams rasite čia >>
Iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką“ GAIRES globėjamas rasite čia >>

Į viršų