PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI
Sveikinimas šv. Velykų proga

Sveikinimas šv. Velykų proga

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija sveikina Jus šv. Velykų proga.

LSVBA sveikinimas 600

Konferencija „Partnerystės ir gerosios patirties sklaida vykdant bibliotekų politiką Lietuvoje“

Konferencija „Partnerystės ir gerosios patirties sklaida vykdant bibliotekų politiką Lietuvoje“

Šiais metais savivaldybių viešųjų bibliotekų atstovai gegužės 11-12 dienomis rinksis Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kuriose vyks Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos organizuojamas visuotinis narių susirinkimas ir konferencija „Partnerystė ir gerosios patirties sklaida vykdant Bibliotekų politiką Lietuvoje“.
Konferencijos metu išgirsime visų regionų atstovų pasidalinimą patirtimi, susipažinsime su ryškiausiais jų pasiekimais, susipažinsime su naujausiais teisės aktais, reglamentuojančiais bibliotekų veiklą bei Kultūros ministerijos formuojama regionų politika.
Renginio metu bus įteiktos Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos Metų nominacijos. Jomis bus apdovanotos net 9 bibliotekos. Inovacijų, lietuviškiausiai, partnerysčių, bendruomeniškiausiai, kūrybiškiausiai, draugiškiausiai, netradicinei, įdomiausiai su vaikais ir jaunimu dirbančiai bibliotekai bus įteiktos rėmėjų lėšomis pagamintos tradicinės nominacijų statulėlės.

Renginio rėmėjai:

 asseco    hansab jpeg

 zarasai

Kvietimas prisijungti prie aplinkosauginės akcijos

Kvietimas prisijungti prie aplinkosauginės akcijos

Gerbiami bibliotekų atstovai,

džiaugiamės galėdami pranešti, kad bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka nuo š. m. balandžio jau trečią kartą bus vykdomas Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) organizuojamas aplinkosaugos projektas „Atsakingas skaitytojas“. Kviečiame dalyvauti ir Jūsų biblioteką!

Maloniai kviečiame bibliotekos darbuotojus aktyviai dalyvauti konkurse, skatinant bibliotekų lankytojus prisijungti prie elektronikos atliekų rinkimo akcijos. Nuo balandžio iki pat gruodžio pabaigos gyventojai nenaudojamas baterijas, smulkius elektronikos prietaisus galės atnešti į bibliotekas, taip pat registruotis, kad stambiosios elektronikos atliekos būtų išvežamos iš namų. Kas mėnesį EPA pasirūpins atliekų išvežimu ir saugiu jų sutvarkymu.

Šiemet net trys bibliotekos, kurių iniciatyva bus surinkta daugiausia elektroninės technikos atliekų, galės savo skaitytojus pradžiuginti jų pačių išsirinktomis 500 Eur vertės knygomis, kurias dovanos EPA. O netgi devyniems aktyviausiai projekte dalyvavusių bibliotekų darbuotojams individualiai bus įteikti ir specialūs prizai – nuo 50 iki 200 Eur vertės dovanų čekiai.

Dalyvauti projekte nusprendusios bibliotekos iki 2017 m. balandžio 18 d. apie savo sprendimą turėtų informuoti projekto organizatorius el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu +370 678 58584. Su konkurso taisyklėmis galima susipažinti čia >>>>

Pagarbiai
Elektronikos platintojų asociacija
Direktorius Linas Ivanauskas

 

Pristatyta projekto „Bibliotekos pažangai 2“ poveikio vertinimo ataskaita

Pristatyta projekto „Bibliotekos pažangai 2“ poveikio vertinimo ataskaita

Vasario 21 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko projekto „Bibliotekos pažangai 2" įgyvendinimo priežiūros grupės narių posėdis, kuriame buvo pristatyti svarbiausi 2016 m. gruodžio 31 d. pasibaigusio projekto rezultatai, finansiniai rodikliai ir galutinė ataskaita.

Susitikime Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas dar kartą pasidžiaugė pasiektais projekto rezultatais, pažymėjo jo svarbą Lietuvos bibliotekoms ir bendruomenėms.

Apibendrindamas projekto „Bibliotekos pažangai 2" pasiektą poveikį projekto vadovas Eugenijus Stratilatovas akcentavo svarbiausius jo rezultatus. Pirmiausia, viešosios bibliotekos per savo projektus, nukreiptus į vietos bendruomenėms aktualių problemų sprendimą, sugebėjo pritraukti daugiau lėšų nei planuota projekto pradžioje. Užmegzti ilgalaikės partnerystės ryšiai su vietos valdžia, nevyriausybinėmis organizacijomis, verslu. Tai bibliotekoms padės užtikrinti projekto metu sukurtų naujų ar patobulintų esamų paslaugų tęstinumą ir tvarumą. Reikšminga ir tai, kad bibliotekos į savo projektų veiklą įtraukė filialus nutolusiuose regionuose.

Su projekto „Bibliotekos pažangai 2" poveikio rodiklių apibendrinamąja ataskaita galite susipažinti čia >>>>

Virtualiosios realybės „Laiko portalas“ pradėjo žygį per šalies bibliotekas

Virtualiosios realybės „Laiko portalas“ pradėjo žygį per šalies bibliotekas

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2" iniciatyva sukurtas virtualiosios realybės bibliotekų pristatymas „Laiko portalas" jau pradėjo žygį per šalies viešąsias bibliotekas. Pirmoji „Laiko portalo" stotelė buvo Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos Žirmūnų filiale, vėliau „Laiko portalas" savo virtualias duris atvers Utenos, Panevėžio, Šiaulių ir kitose bibliotekose, taip pat jį bus galima išbandyti šių metų Knygų mugėje.

„Laiko portalas" buvo sukurtas siekiant parodyti, kaip bibliotekos gali panaudoti modernias technologijas visuomenei šviesti. Jis tapo savotiška ateities bibliotekos vizija virtualiojoje erdvėje.

„Projektu siekiama parodyti, jog modernioje bibliotekoje žmonės žinių gali gauti ne tik tradiciniu būdu, bet ir „patirti" informaciją pasitelkdami pažangias technologijas. Tai yra vienas iš būdų, kaip bibliotekos padeda skatinti visuomenę naudotis technologinėmis naujovėmis", – sako „Laiko portalo" projekto iniciatorius, Nacionalinės bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2" vadovas ir Strateginės plėtros departamento direktorius Eugenijus Stratilatovas.

Naudojant specialias kompiuterines technologijas, bibliotekos lankytojams suteikiama galimybė keliauti laiku ir patiems pamatyti istorinius įvykius bei asmenybes. Padedami portalo, žmonės gali nusikelti į praeitį, prie žymiosios italų renesanso menininko Rafaelio freskos „Atėnų mokykla", susitikti su graikų išminčiais Aristoteliu, Pitagoru bei Platonu ir su jais pabendrauti.

2017 m. sausio 30 d. šią virtualiosios realybės pristatymą kviečiame išbandyti Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje.

„Laiko portalą" bibliotekų ir Vilniaus knygų mugės lankytojai galės pamatyti:

Sausį: Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje
Vasarį: Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje
Vasario 25–26 d.: Vilniaus knygų mugėje Bibliotekų erdvėje
Kovą: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje
Kovą: Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje
Kovą: Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje
Balandį: Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje
Balandį: Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje
Balandį: Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje
Balandį: Birštono viešojoje bibliotekoje

Visi mes esame moderni biblioteka!

Visi mes esame moderni biblioteka!

Baigiamosios projekto „Bibliotekos pažangai 2“ konferencijos metu įrašėme visus Lietuvos bibliotekų šeimos narius vienijantį vaizdo klipą „Visi mes esame biblioteka“. Kviečiame pažiūrėti!

Skaityti daugiau...

Atsakingi skaitytojai per mėnesį surinko daugiau nei 700 kg nereikalingų baterijų ir mobiliųjų telefonų

Atsakingi skaitytojai per mėnesį surinko daugiau nei 700 kg nereikalingų baterijų ir mobiliųjų telefonų

Visą lapkričio mėnesį 52 šalies bibliotekos buvo įsitraukusios į nebereikalingų baterijų ir mobiliųjų telefonų rinkimo akciją. Vos per mėnesį surinkta net 718 kilogramų senų baterijų bei mobiliųjų telefonų, daugiausia – Šilutės ir Ukmergės rajonų savivaldybių bibliotekose. Projektą „Atsakingas skaitytojas“, bendradarbiaudama su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamu projektu „Bibliotekos pažangai 2“, antrą kartą organizavo Elektronikos platintojų asociacija (EPA).

Skaityti daugiau...

Virtualios realybės „Laiko portalas“ gali atvykti į jūsų biblioteką!

Virtualios realybės „Laiko portalas“ gali atvykti į jūsų biblioteką!

Gerbiami bibliotekininkai,

Jau tikriausiai esate girdėję apie unikalų virtualios realybės bibliotekų paslaugą „Laiko portalas“, sukurtą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ metu.

Skaityti daugiau...

Respublikos Prezidentė: bibliotekos yra ne tik kultūros židiniai, bet ir bendruomenių namai

Respublikos Prezidentė: bibliotekos yra ne tik kultūros židiniai, bet ir bendruomenių namai

„Mūsų bibliotekos yra ne tik kultūros židiniai, bet ir bendruomenių namai, susitikimų, pagalbos ir atramos vieta. Kad ir kokiu sparčiu tempu gyventume, kad ir kokia virtuali erdvė atsivertų, knyga mūsų gyvenime visada išliks svarbi“, – taip šiandien į Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje susirinkusius bibliotekų atstovus iš visos šalies kreipėsi Respublikos Prezidentė, Bibliotekų metų globėja Dalia Grybauskaitė. Ji padėkojo bibliotekininkams už tai, kad jie myli ir knygas, ir kiekvieną pas juos ateinantį žmogų. O patiems aktyviausiems bibliotekininkams valstybės vadovė įteikė vardines padėkas.

Skaityti daugiau...

Bibliotekų metai - išskirtiniai ir turiningi

Bibliotekų metai - išskirtiniai ir turiningi

Besibaigiantys 2016 m. Šiaulių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai (ŠRSVB) buvo išskirtiniai. Visų pirma todėl, kad šie metai Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu buvo paskelbti Bibliotekų metais, o antra – šiemet mūsų biblioteka, apjungianti 26 teritorinius padalinius, pažymi 65-ąsias metines. Per ilgą savo veiklos laikotarpį mes nuolat teikėme kultūrines, švietimo ir informacines paslaugas rajono gyventojams – skatindami skaitymą ir kūrybiškumą, ugdėme ir lavinome bendruomenę, mokydami kompiuterinio raštingumo atvėrėme jai žinių, informacijos ir kultūros pasaulį, tuo prisidėdami prie išsilavinusios visuomenės kūrimo bei socialinės atskirties mažinimo. Kasmet ŠRSVB suorganizuoja per 900 informacinių, kultūrinių, šviečiamojo pobūdžio žodinių ir vaizdinių renginių, joje apsilanko apie 62 000 lankytojų, turi daugiau kaip 300 tūkst. egz. įvairios periodikos, literatūros ir kraštotyros dokumentų fondą.

Skaityti daugiau...

Susitikimai su kraštietėmis Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje

Susitikimai su kraštietėmis Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje

Įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą kultūros projektą „Vardai + veidai. Susitikimai su Šiaulių krašto kūrėjais“ Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje (ŠAVB) organizuoti trys susitikimai: su žurnaliste, visuomenės veikėja Dalia Kutraite-Giedraitiene, su kino režisiere Egle Vertelyte ir teatro bei kino aktore Regina Arbačiauskaite. Visos trys Lietuvoje žinomos moterys yra kilusios iš Šiaulių krašto.

Skaityti daugiau...

2016-aisias - Bibliotekų metais į duris beldžiasi virtualioji realybė

2016-aisias - Bibliotekų metais į duris beldžiasi virtualioji realybė

Baigiasi 2016-ieji – Bibliotekų metai, per kuriuos šalyje įvyko rekordinis renginių, projektų ir įvykių skaičius. Pagrindiniai šių metų veiklos akcentai buvo KNYGA ir SKAITYMAS, sutelkę visuomenę atrasti skaitymo malonumą. Tačiau šalia knygų bibliotekose įsitvirtino daug naujoviškų paslaugų, tarp kurių jau galima pamatyti ir virtualiosios realybės ekspoziciją – pirmą tokią Europoje.

Skaityti daugiau...

Projektas „Bibliotekos pažangai 2“ ir jo pamokos

Projektas „Bibliotekos pažangai 2“ ir jo pamokos

2016 metų gruodžio 8 dieną Šiaulių rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, Viešosios bibliotekos direktorė ir projekto „Verslo ir amatų akademija“ vadovė Ingrida Klupšaitė ir vyriausias bibliotekininkas, minėto projekto koordinatorius Almantas Šlivinskas vykome į Nacionalinėje bibliotekoje organizuotą projekto „Bibliotekos pažangai 2“ pabaigos konferenciją.

Skaityti daugiau...

Bibliotekų metų baigiamasis renginys „Bibliotekos socialiniams pokyčiams: skaitau–mokausi–kuriu“

Bibliotekų metų baigiamasis renginys „Bibliotekos socialiniams pokyčiams: skaitau–mokausi–kuriu“

Rytoj Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje į baigiamąjį Bibliotekų metų renginį susirinks gausios bibliotekininkų bendruomenės atstovai ir jų socialiniai partneriai iš visos Lietuvos. Patiems aktyviausiems iš jų Bibliotekų metų globėja Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteiks vardines padėkas.

Skaityti daugiau...

Gilaičių biblioteka paminėjo 45-erių metų veiklos sukaktį

Gilaičių biblioteka paminėjo 45-erių metų veiklos sukaktį

Knyga. Toks žemiškas ir apčiuopiamas daiktas. Dvasios atgaiva ir skaidriausia versmė: geri – neatsigeri, kol gyvas, kol matai, kol girdi ir suvoki. Tokią ją, mielą knygą, gimtąja kalba parašytą, lietuvis brangino visais laikais. „Broliai seserys, imkit mane ir skaitykit...“ Tokį priesaką mums paliko lietuvių literatūros pradininkas Martynas Mažvydas.

Skaityti daugiau...

Projekto „Moksleivių bendrųjų kompetencijų ugdymas Kauno rajono bibliotekose ir mokyklose panaudojant informacines technologijas“ baigiamasis renginys Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Projekto „Moksleivių bendrųjų kompetencijų ugdymas Kauno rajono bibliotekose ir mokyklose panaudojant informacines technologijas“ baigiamasis renginys Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

2016 m. lapkričio 10 d. Kauno rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuoto projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir Lietuvos Kultūros ministerijos dalinai finansuoto projekto „Moksleivių bendrųjų kompetencijų ugdymas Kauno rajono bibliotekose ir mokyklose panaudojant informacines technologijas“ baigiamasis renginys.

Skaityti daugiau...

„Mokykla 2016“ atradimų laboratorijose - ir Panevėžio biblioteka

„Mokykla 2016“ atradimų laboratorijose - ir Panevėžio biblioteka

Svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys – 6-oji mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų paroda „Mokykla 2016“ „Litexpo“ parodų ir kongresų centre Vilniuje pritraukė švietimo centrų ir mokyklų vadovus, verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų atstovus, mokytojus, mokinius ir jų tėvus.

Skaityti daugiau...

Šilutės bibliotekoje veikia Galvosūkių kambarys

Šilutės bibliotekoje veikia Galvosūkių kambarys

Pastaraisiais metais jau beveik visiems įprasta, kad bibliotekose vykdomos ne vien su knygomis susijusios veiklos. Čia gausu įvairių kitokio formato renginių, tokių kaip užsiėmimai su konstruktorių rinkiniais, trimatėmis modeliavimo programomis ir 3D spausdintuvu, interaktyvūs šokiai, boulingas, kt.

Skaityti daugiau...

Aplinkosauginė akcija „Atsakingas skaitytojas“ jau antrus metus iš eilės bibliotekas kviečia varžytis dėl ekologiškiausios titulo!

Aplinkosauginė akcija „Atsakingas skaitytojas“ jau antrus metus iš eilės bibliotekas kviečia varžytis dėl ekologiškiausios titulo!

Visą lapkričio mėnesį Lietuvos viešosios bibliotekos skatina savo bendruomenes rūpintis aplinka. Jau antrus metus iš eilės Elektronikos platintojų asociacija (EPA) kartu su Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektu „Bibliotekos pažangai 2“ organizuoja aplinkosauginę akciją „Atsakingas skaitytojas“.

Skaityti daugiau...

Pirmą kartą Šiaulių Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje - Šiaulių knygų mugė

Pirmą kartą Šiaulių Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje - Šiaulių knygų mugė

Lapkričio 19 dieną Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka ir Lietuvos asociacija „Slinktys“ pirmą kartą kviečia miesto bendruomenę ir svečius į didžiulį renginį – Šiaulių knygų mugę 2016 „Skaityk – būk asmenybė!“ Renginio globėjas – Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Skaityti daugiau...

Bibliotekos Jaunimo inovatyvios erdvės veikla – filme „JIE – tai MES“

Bibliotekos Jaunimo inovatyvios erdvės veikla – filme „JIE – tai MES“

2016-ųjų birželio 5 dieną Kelmės miesto ir rajono bendruomenei pristatytas Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos projektas „Inovatyvi bibliotekos erdvė – jaunimo saviraiškai“, kurį finansavo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos administruojamas projektas „Bibliotekos pažangai 2“, kultūros ministerija, rajono savivaldybė.

Skaityti daugiau...

Į viršų