PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įsteigta 1919 metais.   2018 m. minėdami nepriklausomos Lietuvos Respublikos šimtmetį, minėsime ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos šimtmetį. Lietuvai, jos istorinei savivokai ir kultūriniam identitetui ši data – svarbi simbolinė riba, tai – kultūrinis tiltas į modernios Lietuvos pradžią. Šiais metais pažymime mūsų Nacionalinės bibliotekos įkūrimo 95-metį.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos prioritetai – užtikrinti visuomenei galimybę susipažinti su Lietuvos kultūros paveldu nauja skaitmenine forma; išsaugoti ir perduoti tautos intelektinę atmintį ateities kartoms; ugdyti mokslinių tyrimų kompetenciją, skatinančią konkurencingumą, inovacijas ir verslumą.

Visus 2014 metus Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka minės savo įkūrimo sukaktį ir keliaus po didžiausius Lietuvos miestus, pristatydama savo veiklą, rengs parodas, tarptautines konferencijas, leis išskirtinius leidinius.

Per pastarąjį ketvirtį Nacionalinėje bibliotekoje lankėsi psichologas Gediminas Navaitis, rašytojas ir žurnalistas Andrius Tapinas, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, kuris sutiko būti ir bibliotekos 95-mečio minėjimo globėju.

Lietuvos nacionalinės bibliotekos vertybinės gairės – KULTŪRA. MOKSLAS. VALSTYBĖ. ATEITIS.

Į viršų