PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

LR Kultūros ministerijoje pristatyti tyrimo „Gyventojų dalyvavimas kultūroje ir pasitenkinimas kultūros paslaugomis“ rezultatai. Lietuva yra pirmoji Europos Sąjungos valstybė, visa apimtimi pasinaudojusi harmonizuota gyventojų dalyvavimo kultūroje apklausos metodologija. Tyrimas atskleidė, jog daugiau nei 37 proc. Lietuvos gyventojų dalyvauja kultūros veiklose, o nesidomėjimas kultūrine veikla būdingas 25 proc. tyrimo dalyvių. Tyrimo duomenys parodo, jog dalyvaujantys kultūrinėse veiklose gyventojai ir kultūrą vartojantieji yra akivaizdžiai labiau visuomeniški, laimingi, jaučiasi sveikesni ir labiau pasitikintys.

Nustatyta, kad masinės kultūros vartotojų gretas sudaro 36 proc. apklaustųjų (vidutinio amžiaus miestų gyventojai), kurie mieliau pasižiūrės, pasiklausys kultūros renginio ar koncerto įrašo, negu jame dalyvaus patys, taip pat mieliau pažiūrės laidą apie menus per televiziją, negu apsilankys parodoje. Tuo tarpu aktyvių kultūros mylėtojų ir puoselėtojų, kurie ne tik „vartoja“ įvairius kultūros produktus, bet ir patys aktyviai kuria, dalyvauja ir savanoriauja skirtingose kultūros srityse, yra 24 proc. Tai išsilavinę jaunesnio amžiaus didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai, kurie didžiuojasi būdami Lietuvos piliečiais ir puoselėja kultūrą, yra laimingi meno, knygų, kino ir interneto mylėtojai.

„Tyrimo rezultatai nudžiugino, nes kultūrą vartoja, dalyvauja kultūrinėse veiklose daug daugiau Lietuvos žmonių nei manėme. Lietuvoje yra tiek masinės kultūros vartotojų, tiek aktyvių kultūros mylėtojų bei puoselėtojų, kurie patys kuria, dalyvauja ir savanoriauja skirtingose kultūrinėse srityse. Identifikuotos ir kliūtys, trukdančios įsilieti į kultūrinę veiklą, todėl nuo šiol galėsime aktyviau spręsti ir naikinti šiuos trukdžius, kad kuo daugiau šalies gyventojų ne tik naudotųsi įvairiomis kultūros paslaugomis (nueitų į teatrą ar apsilankytų bibliotekoje), bet ir patys aktyviai kurtų bei dalyvautų (dainuotų ar lankytų knygų klubą, šokio pamokas). Tyrimas parodė, kad dalyvaujantys kultūrinėse veiklose gyventojai ir kultūrą vartojantieji jaučiasi laimingesni, sveikesni, labiau pasitiki kitais. Tai svarbūs įrodymai apie faktinį kultūros įnašą į gyventojų socialinį vystymąsi”, – teigia kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Tyrimo „Gyventojų dalyvavimas kultūroje ir pasitenkinimas kultūros paslaugomis“ rezultatus galima rasti čia.

Remtasi Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos informacija.

Į viršų