PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI
Kalbą sako Nacionalinės bibliotekos direktorius R. Gudauskas

Rugsėjo 25 dieną Europos Parlamento narys A.Guoga įteikė simbolinį naujojo fortepiono „Bluthner“ raktą Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešiosios bibliotekos vadovei Rimai Maselytei. Didžiulio panevėžiečių dėmesio sulaukusio koncerto „Mecenatystės šviesoje svajonės pildosi“ metu dovanoto instrumento skambesį pirmą kartą išbandė specialiai iš Vokietijos grįžusi mecosoprano Milda Tubelytė ir Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokiniai. Iš pirmojo europarlamentaro atlyginimo nupirktas fortepijonas yra didžiausia privati investicija bibliotekos istorijoje.

„Esu ne kartą sakęs, kad matau prasmę duoti meškerę, o ne žuvį. Investuoju į jaunus, talentingus žmones, nes tikiu, kad jie sukurs klestinčią Lietuvą. Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka yra puikus šiuolaikiškai dirbančios bibliotekos pavyzdys. Tokioje jaunųjų talentų ugdymo erdvėje atveriamos vienos geriausių galimybių savišvietai, užimtumui, bendravimui tarp skirtingų kartų“, – sprendimą pirmąjį savo, kaip EP nario, atlyginimą skirti paramai ir padovanoti bibliotekai fortepijoną paaiškina A. Guoga.

Pasak europarlamentaro, Panevėžio biblioteka jį žavi savo darbu su vietos bendruomenėmis, čia veikiančiomis šiuolaikiškomis erdvėmis jaunimui, nuosekliu darbu ugdant talentus ir išlaikant su jais glaudų ryšį. Jis pabrėžė tikįs, kad kultūros ar skaitmeninio raštingumo centrais tampančios viešosios bibliotekos turi reikšmingą įtaką žmogaus pasirinktam gyvenimo keliui, profesijai, išsilavinimui.

„Mūsų svajonei buvo lemta išsipildyti. Dar nėra buvę, kad privati investicija taip stipriai paremtų bibliotekų veiklą. A. Guoga patikėjo jaunųjų talentų sugrįžimų projektu, kuriuo norime atkreipti dėmesį į savo kraštą, iš mūsų kilusius meno ir mokslo siekiančius jaunus žmones, kad jie sugrįžtų pas mus dalintis patirtimi ir pasiekimais. Esame labai laimingi galėdami panevėžiečius pakviesti į unikalų, pirmąjį mūsų projekto koncertą, kuriame pasirodys specialiai iš Vokietijos grįšianti mūsų kraštietė“, – sako Panevėžio G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė.

Šia iniciatyva A. Guoga prisijungia prie būrio Europos Parlamento narių, remiančių programos „Viešosios bibliotekos 2020“ iniciatyvas. Programa siekiama populiarinti viešąsias bibliotekas bei informuoti Europos Sąjungos politikus apie jų vaidmenį ES bendruomenėse.

Renginys „Mecenatystės šviesoje svajonės pildosi“ – pirmasis projekto „Jaunųjų talentų sugrįžimai iš Europos kultūros centrų į gimtąjį Panevėžį“ koncertas.

Panevėžio konservatorijos mokinė ir J. Miltinio gimnazijos absolventė Milda Tubelytė – šiuo metu Braunschweigo valstybinio teatro operos solistė. Operinio dainavimo ji mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje. M. Tubelytė apdovanota Panevėžio miesto savivaldybės, Oscar ir Vera Ritter, Walter ir Charlotte Hamel bei Yehudi Menuhino fondų stipendijomis. 2012 m. konkursų „Elise Meyer Stiftung“ ir „Mozart Preis“ laureatė. 2008–2011 m. aktyvi Schleswig-Holstein muzikos festivalio dalyvė. Koncertavo Vokietijoje, Japonijoje, Singapūre, Pietų Afrikoje, Izraelyje, Ispanijoje, Rusijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje.

Projektą „Jaunųjų talentų sugrįžimai iš Europos kultūros centrų į gimtąjį Panevėžį“ biblioteka parengė kartu su asociacija „Bibliotekininkų klubas“, jį remia Panevėžio miesto savivaldybės NVO programa. Projektu inicijuojamas jaunuomenės kultūrinių renginių ciklas Panevėžyje, kai kiekvienais metais į gimtąjį Panevėžį kviečiami koncertuoti ar pristatyti savo kūrybą įvairiose užsienio šalyse menus studijuojantys ar dirbantys jaunieji talentai. Koncertą parėmė ir LR Liberalų sąjūdis.

Šaltinis: balsas.lt
Nuotraukos: Reading & Writing Foundation ir Giedrės Čistovienės
 

Į viršų