PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Visoje Lietuvoje žinomi žmonės „atranda“ vaikystės bibliotekas ir tampa jų globėjais. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos globėju tapo Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, tauragiškis Liudas Mikalauskas. Juolab, kad iki tampant scenos žvaigžde, Liudas yra ne kartą dainavęs bibliotekos renginiuose. Ir bibliotekininkai, ir miesto bendruomenės nariai matė jo augimą iki to momento, kai Liudas Mikalauskas jau yra operos solistas, atliekantis pagrindinius vaidmenis didžiosiose scenose.

Pirmasis viešosios bibliotekos globėjo susitikimas su bendruomene vyko rugsėjo 24-ąją dieną. Jo metu Liudas daug nekalbėjo apie biblioteką ar knygas, kurias skaitė vaikystėje, kadangi dažniausiai jis akimis krimto ne pasakas, o natas ir dainų tekstus. Jis nuosekliai papasakojo apie savo gyvenimo kelią nuo pat gimimo Jovaruose, Tauragės pakraštyje, iki šių dienų pasiekimų. Kiekvienam gyvenimo etapui pritaikė dainas, kurias atliko akomponuojant Šilalės meno mokyklos mokytojui Kornelijui Pukinskiui. Beje, šis muzikantas buvo „Ugninio choro“ koncertmeisteris, kuomet Liudas Mikalauskas televizijos projekte vadovavo Tauragės krašto chorui.

Liudo pokalbiuose su publika jautėsi meilė tėvynei, kurią jis išsiugdė dainuodamas Tauragės tremtinių chore. Tai buvo nesuvaidintas įspūdis ir jausmas, kuris vyresniems žiūrovams išspaudė ašaras. Savaime suprantama, ir sudainuota daina „Ašara Dievo aky“...

Susitikimo metu žmonės pamatė kiek kitokį Liudą Mikalauską – nuoširdų, betarpiškai bendraujantį, mokantį subtiliai pajuokauti ir, savaime suprantama, išspausti ašarą. Tai buvo tikra ir nesuvaidinta, nes Liudas labai puikiai suvokė, kad stovi ne scenoje, o prieš tikrus savo krašto žmones.

Ateityje Liudas Mikalauskas pažadėjo aktyviai dalyvauti bibliotekos organizuojamose renginiuose bei akcijose. Kartu su Vaikų literatūros skyriaus darbuotojomis parengs programėlę ir mažiesiems skaitytojams. Jis džiaugiasi, galėdamas prisidėti prie kultūros puoselėjimo savo gimtajame mieste ir noriai ėmėsi kultūros židinio – bibliotekos - globėjo vaidmens.

www.tauragevb.lt informacija

Į viršų