PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Operos solistas Rafailas Karpis ir aktoriai Gabija Ryškuvienė bei Andrius Žebrauskas mielai sutiko tapti Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos globėjais, savo patirtimi ir idėjomis prisidėti prie bibliotekos kultūrinės veiklos paįvairinimo, skaitytojų bendruomenės telkimo ir įtraukimo į įvairias bibliotekos veiklas. Spalio 2 d. vykusiame susitikime svečiai dalijosi savo prisiminimais apie tai, kas juos sieja su biblioteka.

Rafailo Karpio prisiminimai apie biblioteką siekia vaikystę. Čia dirbo R. Karpio a. a. mama Rita Karpienė, tad bibliotekoje jis buvo dažnas svečias. Iki šiol bibliotekoje yra išsaugota siena su pažymėtu Rafailo ūgiu, o bibliotekos teatre jis atliko pirmuosius savo vaidmenis. Gabija Ryškuvienė mokėsi Vilniaus Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje, tad biblioteka jai buvo visai šalia ir aktorė dažnai į ją užsukdavo. G. Ryškuvienė visus pralinksmino prisipažinimu, kad iki šiol nėra grąžinusi N. Gogolio knygos ir ta skola jai vis neduodavo ramybės, tad dabar džiaugiasi galimybe ją grąžinti. Andrius Žebrauskas paatviravo, kad vaikystėje knygų neskaitė, nes buvo įdomesnių užsiėmimų – tinginiauti, kalbinti paneles, o skaityti ir rimtai mokytis pradėjo antrame kurse studijuodamas Lietuvos valstybinėje konservatorijoje. Nuo to laiko knyga ir mokymasis užima labai svarbų vaidmenį jo gyvenime.

Aptarus galimas bendradarbiavimo sritis svečiai buvo pakviesti į ekskursiją po šiuo metu vis dar rekonstruojamas bibliotekos patalpas (bibliotekos rekonstrukcija vyksta nuo 2006 metų). Patalpų būklė labai skirtinga – kai kur viskas jau baigta ir trūksta tik baldų, kad būtų galima aptarnauti skaitytojus, o kitos erdvėse dar tik ryškėja gražiausios kultūros paveldo objekto detalės. Tačiau svečiams nepritrūko vaizduotės, kad galėtų pamatyti, kaip viskas turėtų būti gražu ateityje, kai bibliotekos pastatų rekonstrukcija bus baigta (numatoma darbų pabaiga – 2017 m.). Prieš išsiskirstant buvo sutarta dėl kito susitikimo, kurio metu bus aptartos bendros globėjų ir bibliotekos darbuotojų veiklos.

Globėjų trijulę pakviesti į biblioteką paskatino Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (toliau LNB) įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ iniciatyva – „Atrask vaikystės biblioteką“. Renata Surovec, projekto ryšių su visuomene ir atstovavimo koordinatorė, papasakojo, kad šia iniciatyva siekiama parodyti, jog bibliotekos nėra tik knygų skaitymo vieta. Jos tampa tarpininkais tarp bendruomenės, verslo ir nevyriausybinių organizacijų. Šios iniciatyvos metu bibliotekos darbuotojai kviečia Lietuvos žinomus žmones tapti bibliotekos globėjais, prisidėti prie įdomių ir vertingų bendruomenėms skirtų projektų įgyvendinimo. 

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Į viršų