PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Krintant auksiniams rudens lapams Kuršėnuose spalio 13 d., 1798 žmonių „gyva“ grandinė vinguriavo miesto gatvėmis ir parku, iš Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos į Vytauto Vitkausko biblioteką. Akcijos sumanytoja Roma Albrikienė, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja neformaliam ugdymui, teigė, kad surinkti knygas ir padovanoti bibliotekai buvo galima ir įprastai.

Buvo sugalvota neįprastai originaliai. Į kvietimą atsiliepė septyniolika rajono įmonių bei organizacijų, pavieniai gyventojai. Kiekviena knyga buvo pažymėta specialiu akcijos lipduku. Ir tokių knygų iš viso – 650.

Pirmoji knyga Kristijono Donelaičio „Metai“ renginio vedėjų buvo perduota akcijos sumanytojams ir taip knyga paskui knygą keliavo iš rankų į rankas, kol pasiekė Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteką. Bibliotekos savanoriai visas knygas sunešė į bibliotekos vidų. Visos jos papildys bibliotekos fondus.

Šiaulių rajono savivaldybės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Birutė Litevkienė, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Joneta Filinskė padėkojo akcijos rengėjams, ypatingai Romai Albrikienei. Buvo negailėta nuoširdžių žodžių ir gėlių.

Į viršų