PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka jau keletą mėnesių sėkmingai įgyvendindama projekto „Bibliotekos pažangai 2“ iniciatyvą „Atrask vaikystės biblioteką“ stebi besiplečiantį globėjų tinklą. Vis daugiau viešųjų bibliotekų į savo veiklas įtraukia Lietuvoje žinomus ir autoritetą turinčius žmones. Prie šios gražios iniciatyvos noriai prisideda ne tik aktoriai, laidų vedėjai, poetai, rašytojai, operos solistai, dailininkai, redaktoriai, bet ir Lietuvoje gerai žinomi politikai ir verslininkai.

Dažniausiai bibliotekos pačios kreipiasi į potencialius globėjus. Pavyzdžiui, neseniai Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaityklos salėje vykusiame susitikime su Europos Parlamento nariu Broniumi Rope, laikinai einanti Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjo pareigas Laima Andrijauskienė pristatė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, įgyvendinant projektą „Bibliotekos pažangai 2“ iniciatyvą „Atrask vaikystės biblioteką". Visų bibliotekos darbuotojų vardu Laima pakvietė garbųjį kraštietį B. Ropę palaikyti šią iniciatyvą ir tapti Ignalinos viešosios bibliotekos globėju.

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė: „Biblioteka – ne vien tik skaitymo vieta“

Seimo Pirmininkei Loretai Graužinienei suteiktas garbingas Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos globėjos vardas. Per pirmąjį viešosios bibliotekos organizuojamą susitikimą, Seimo Pirmininkė L. Graužinienė bendravo ne tik su bibliotekos darbuotojais, bet turėjo galimybę susitikti su Rokiškio gyventojais ir bibliotekos skaitytojais.

„Man didelė garbė tapti savo vaikystės bibliotekos globėja, nes visuomet knygą laikiau didžiausia vertybe, o biblioteką – ne vien skaitymo vieta, bet ir šviesuomenės namais. Rokiškio rajono biblioteka jau nuo seno garsėjo kaip kultūros židinys, čia vykdavo įdomūs renginiai, įsimintini susitikimai su šviesiais žmonėmis, kūrėjais. Todėl emocinis, geriausių prisiminimų kupinas ryšys niekada nenutrūko ir labai džiaugiuosi, kad dabar jis taps dar tvirtesnis. Globėjos vardas įpareigoja – tą atsakomybę priimu visa širdimi“, – kalbėjo Seimo Pirmininkė Rokiškio rajono savivaldybės J. Keliuočio viešosios bibliotekos renginyje „Knygų Kalėdos Rokiškyje“.

J. Keliuočio viešosios bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė sako, kad labai džiaugiasi, kad būtent Seimo Pirmininkė L. Graužinienė sutiko tapti jų bibliotekos globėja. „Jos geras žodis ir parama suteiks mums stiprybės įveikti bibliotekos veiklos bei plėtros iššūkius. Neseniai teko bendrauti su Seimo Pirmininke parlamente. Mane sujaudino faktas, kad ji savo darbo stale saugo mokyklos laikų nuotraukas. Tikime, kad mūsų nuoširdus bendravimas vietos bendruomenės labui tęsis ne vienerius metus – toliau kartu sieksime, kad biblioteka būtų kultūros, meninės saviraiškos ir edukacijos centru įvairaus amžiaus bei interesų rokiškėnams“, – teigia A. Matiukienė.

I. Simonaitytės biblioteka didžiuojasi savo globėjais

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka džiaugiasi, jog bibliotekos globėjais sutiko tapti Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir Seimo narys Eligijus Masiulis. Gruodžio 5 d. įvyko renginys „Jie atrado savo vaikystės biblioteką”, kuriame dalyvavo bibliotekos lankytojai ir darbuotojai. Tai pirmasis susitikimas su bibliotekos globėjais, kurio metu buvo diskutuojama apie skaitymą bei bibliotekas. Renginį vedė ir klausimus globėjams uždavinėjo I. Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis.

„Susitikimo metu sutarėme, jog bibliotekos globėjai įsteigs prizus daugiausiai skaitantiems bibliotekos skaitytojams – vaikui ir suaugusiam. Prizai būtų įteikiami minint bibliotekos gimtadienį spalio mėnesį“, – sako Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Kultūros vadybininkė Kornelija Jankauskienė. Pasak Kornelijos, taip pat planuojamas kurti reklaminis I. Simonaitytės bibliotekos video filmukas su visais bibliotekos globėjais. Globėjai žadėjo įsijungti į bibliotekos organizuojamus renginius, projektus, suteikti visokeriopą pagalbą, ieškant remėjų bibliotekininkų iniciatyvoms realizuoti.

Globėjai renginio metu prisiminė savo pirmajį apsilankymą bibliotekoje, diskutavo apie elektroninės ir popierinės knygos skirtumus, savo šeimų skaitymo įpročius. „I. Simonaitytės bibliotekos kolektyvas didžiuojasi savo globėjais ir pažada gyventi ir dirbti taip, jog ir jie galėtų didžiuotis savo globojama biblioteka“, – teigia K. Jankauskienė.

Vaikystės biblioteka laukia Jūsų

Didelė dauguma Lietuvos viešųjų bibliotekų vis dar ieško globėjų, kurie kartu su bibliotekos darbuotojais ir partneriais aktyviai dalyvautų savo globojamos bibliotekos veikloje, kuriant įvairius projektus, pritaikant savo patirtį ir žinias, generuotų idėjas kaip biblioteka gali pritaikyti savo veiklą prie vietos bendruomenės poreikių ir tokiu būdu atstovautų savo bibliotekai.

Jeigu norite prisijungti prie iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką“ įgyvendinimo ir tapti savo vaikystės ar jaunystės bibliotekos globėjais, kviečiame, susiradus kontaktus adresu: http://3erdve.lt/bibliotekos, susisiekti su biblioteka ir aptarti bendradarbiavimo galimybes.

Čia rasite pilną sarašą bibliotekų, kurios jau turi savo globėjus >>>>

 

 

Į viršų