PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI
„Linksmųjų pirštukų teatriukas“ 1 vietos laimėtoja

Konkursas „Su biblioteka prasideda atradimai“ startavo š. m. spalio pradžioje bibliotekų darbuotojų bendravimo tinkle Yammer. Per beveik tris mėnesius bibliotekų darbuotojai konkursui pateikė daugiau nei 120 įrašų. Bibliotekininkai bendrame naujienų sraute turėjo įkelti nuotrauką, straipsnį, eilėraštį (savo parašytą arba surastą), esė, rašinį ir pan., atspindintį konkurso pavadinimą „Su biblioteka prasideda atradimai“.

Konkursą organizavusi Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka drauge su projektu „Bibliotekos pažangai 2“ tokiu būdu siekė paskatinti bibliotekininkų kūrybiškumą ir norėjo suteikti galimybę bibliotekų darbuotojams dalintis turiniu, aktyviai balsuojant už kolegų paskelbtus įdomiausius įrašus.

Originaliausios idėjos – vertos apdovanojimų


Pasak vienos iš konkurso organizatorių, Nacionalinės bibliotekos projektų vadovės Gabijos Daukšaitės, daugiausia kolegų palaikymo sulaukė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Karmėlavos filialo bibliotekos darbuotoja Daiva Jankauskienė, kuri buvo įkėlusi „Linksmųjų pirščiukų teatro“ nuotrauką. Pasirodo, Karmėlavos bibliotekos skaitytoja Iveta pirščiukų teatro personažus nunėrė pati ir šį, mini-teatriuką įteikė bibliotekai. Daivai Jankauskienei, atsiuntusiai „Pirščiukų teatriuko“ nuotrauką ir surinkusiai net 30 „like“ paspaudimų, atiteks ir pagrindinis konkurso organizatorių įsteigtas prizas – 1 terabaito išorinis diskas.

Dar dvi bibliotekos buvo apdovanotos už įdomiausias konkursinių darbų idėjas, kurias išrinko projekto „Bibliotekos pažangai 2“ komanda. Tai Jurgita Bartkevičiūtė iš Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, į Yammer socialinį tinklą įkėlusi nuotrauką ir papasakojusi istoriją apie Lietuvių kino vakarus netradicinėje erdvėje. Šios gražios idėjos tikslas buvo paskleisti kino meną, supažindinti žiūrovus su geriausiais meniniais ir dokumentiniais filmais, pakviesti šeimas kultūringai praleisti laisvalaikį.

Antrąjį organizatorių įsteigtą prizą laimėjo Sandra Jablonskienė, bibliotekininkė iš Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos, su nuotaikingu video filmuku „Mes esame laimingi Šilutės bibliotekoje!“ (video rasite čia >>>>).

Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ kolektyvui itin patiko išskirtinis Daivos Karaliūnienės iš Lazdijų rajono viešosios bibliotekos konkursinis darbas, pavadinimu „Naktis bibliotekoje“. „Spėjome paukščių balsus, dainų pavadinimus bei atlikėjus, dainavome grupėmis karaoke, žaidėme žaidimus, žiūrėjome filmus. Ryte dar suspėjome ir futbolą pažaisti. Manau, kad šių dienų biblioteka turi būti lanksti, nebijoti eksperimentuoti, prisitaikyti prie lankytojų poreikių, bandyti ir atrasti“, – pasakojo bibliotekos darbuotoja D. Karaliūnienė.

Labai reikia konkursų, kurie skatina kūrybiškumą

„Bibliotekų darbuotojai išties buvo susidomėję konkursu, siuntė įvairiausius darbus, nuo video filmukų iki savo kūrybos eilėraščių. Aktyviai konkursinius darbus palaikė ir kolegos bibliotekininkai, juos komentavo ir diskutavo su kitais Yammer socialinio tinklo dalyviais, taip darsyk įrodydami, kad tokių – kūrybą skatinančių konkursų, bibliotekų darbuotojams labai reikia“, – komentavo viena konkurso organizatorių, Lietuvos Nacionalinės bibliotekos projektų vadovė Gabija Daukšaitė.

Primename, kad Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendindama projektą „Bibliotekos pažangai 2“ sukūrė internetinę erdvę, skirtą Lietuvos bibliotekoms – www.3erdve.lt. Šioje internetinėje svetainėje yra integruota išskirtinė bendravimo platforma-socialinis komunikavimo tinklas – Yammer, kuris registruotiems svetainės dalyviams suteikia galimybę bendrauti, dalintis naujienomis, nuotraukomis, kurti bendravimo grupes ir siūlo daug kitų funkcijų, kurios užtikrina greitesnę tarpusavio informacijos sklaidą.

Į viršų