PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Kasmet Lietuvoje ir užsienyje organizuojamas Nacionalinis diktantas sulaukia vis didesnio populiarumo. Dažnas lietuvis nori pasitikrinti savo raštingumą, todėl aktyviai dalyvauja Nacionalinio diktanto konkurse. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, įgyvendindama projektą „Bibliotekos pažangai 2“ ir siekdama pagerinti vietos bendruomenės lietuvių kalbos žinias bei ugdyti pilietiškumą, pradeda bendradarbiavimą su Nacionalinio diktanto organizatoriumi VšĮ Pilietinės minties institutu ir internetine mokymo ir mokymosi sistema „Egzaminatorius.lt“. Šiuo bendradarbiavimu siekiama integruoti viešąsias bibliotekas į Nacionalinio diktanto rašymą, suteikti Lietuvos regionų gyventojams galimybę diktantą rašyti ne tik savivaldybėse, bet ir vietos bibliotekose.

„Konkurso organizatoriai labai džiaugiasi bibliotekų iniciatyva diktanto dieną atverti savo duris visiems, kuriems lietuvių kalba svarbiausia ir brangiausia. Bibliotekos labai dažnai yra pagrindinis regionų kultūros centras, vieta, kur žmonės renkasi ne tik pasirinkti knygų, bet ir pabendrauti, pasisemti idėjų, mokytis“, – sakė Nacionalinio diktanto organizatorė, VšĮ Pilietinės minties instituto direktorė Vytautė Šmaižytė.

UAB „E. mokykla“ rinkodaros ir pardavimų vadovas Martynas Navickas teigė, kad jau kurį laiką bendradarbiaujama su bibliotekomis. „Egzaminatorius.lt“ sistemos paskirtis – sudaryti sąlygas visiems abiturientams efektyviai ir kokybiškai ruoštis brandos egzaminams, tarp jų ir lietuvių kalbos ir literatūros, teikti pagalbą mokytojams diferencijuojant ir individualizuojant mokymą. Nacionalinio diktanto rašymą integravus į bibliotekas, pasiruošti diktantui, pasitikrinti lietuvių kalbos rašybos ir skyrybos žinias bus galima ir bibliotekose. „Bendradarbiavimo metu ieškome būdų, kaip išplėsti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir kitų Lietuvos viešųjų bibliotekų teikiamų elektroninių edukacinių paslaugų spektrą. Juk biblioteka – tai žinių, mokslo šventovė, logiška, kad tai būtų derama partnerystė, kai Nacionaliniam diktantui pasiruošti ir jį rašyti bendruomenės nariai galėtų ne tik savivaldybėse, bet ir savo krašto bibliotekose“, – įsitikinęs M. Navickas.

Pasak M. Navicko, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo vykdomas projektas „Bibliotekos pažangai 2“ didelį dėmesį skiria skaitmeninėms paslaugoms, o šis planuojamas didelis projektas su Lietuvos viešosiomis bibliotekomis ir Nacionalinio diktanto organizatoriumi, kurio partneris bus „Egzaminatorius.lt“ sistema“, – puikus to įrodymas. M. Navickas taip pat patikino, kad daugiau informacijos apie Nacionalinio diktanto integraciją į bibliotekas bus žinoma jau ateinančių metų sausio pabaigoje.

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir mokinių raštingumą skatinantis konkursas, rengiamas nuo 2005 metų. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. 2014 metais Nacionaliniame diktante dalyvavo daugiau nei 7000 žmonių. Diktantą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Į viršų