PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

2015 m. vasario pradžioje startavusi iniciatyva „Viešosios bibliotekos 2020“ turai (angl. Public Libraries 2020 Tour) aplankė jau dvylikos Europos Sąjungos šalių viešąsias bibliotekas. Turuose organizuojami susitikimai, kurių metu bibliotekų darbuotojai ir lankytojai, Europos Parlamento nariai bei kiti politikos atstovai dalinasi įkvėpinančiomis istorijomis apie tai, kaip bibliotekos keičia gyvenimą.

Iniciatyva „Viešosios bibliotekos 2020“ siekiama atkreipti Europos Sąjungos (ES) viršūnių dėmesį, į tai, kad viešosios bibliotekos šiandien teikia ne tik su kultūra ir knygomis susijusias paslaugas, bet ir turi potencialą prisidėti įgyvendinant ES ekonomikos augimo strategijos „Europa 2020“ tikslus, ypač skaitmeninės darbotvarkės, socialinės atskirties ir mokymosi visą gyvenimą srityse. Iniciatyva siekiama parodyti svarų darbą, kurį 65 000 Europos Sąjungoje veikiančios viešosios bibliotekos daro stiprindamos vietos bendruomenes, gerindamos žmonių gyvenimo kokybę. Iniciatyvą „Viešosios bibliotekos 2020“ turai įgyvendina „Skaitymo ir rašymo“ fondas (angl. Reading & Writing Foundation), besirūpinantis vaikų ir suaugusiųjų švietimu bei informaciniu raštingumu. Fondą 2004 m. Nyderlanduose įkūrė Nyderlandų princesės Laurentien (angl. H.R.H. Princess Laurentien of the Netherlands). Programą „Viešosios bibliotekos 2020“ remia Billo ir Melindos Gates’ų fondas.

Lietuva buvo pirmoji šalis, kurią 2015 metų pradžioje aplankė „Viešųjų bibliotekų 2020“ turas. Iki šiol jau yra įvykę dvylika turų įvairiose ES šalyse: Lietuvoje, Estijoje, Nyderlanduose, Latvijoje, Bulgarijoje, Didžiojoje Britanijoje, Rumunijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Airijoje. Gegužės pradžioje bibliotekų turo susitikimai vyko Italijoje, Toskanos regione. Turo metu Europos Parlamento narė, Kultūros ir švietimo komiteto pirmininkė Silvia Costa dalinosi patirtimi apie viešąsias bibliotekas, kalbėjo apie jų kintantį vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje. Verslininkas Filippo Gruni pasakojo apie tai, kaip bibliotekos padeda mažinti skaitmeninę atskirtį, stiprina bendruomenes ir skatina verslo kūrimą, suteikdamos laisvą prieigą prie informacijos, organizuodamos mokymus ir kitus užsiėsimus. Prieš dvejus metus išėjusi į pensiją mokytoja Rossella Chietti Pistoia miesto bibliotekoje atrado savirealizacijos galimybę - ji subūrė vietos žmones į „draugų" bendruomenę, prisideda organizuodama bibliotekos renginius.

Apie įvykusius „Viešosios bibliotekos 2020“ turus daugiau galite sužinoti šiuose video reportažuose:

Lietuva >>>

Estija >>>

Nyderlandai >>>

Latvija >>>

Bulgarija >>>

Didžioji Britanija >>>

Rumunija >>>

Vokietija >>>

Ispanija >>>

Airija >>>

Danija >>>

Italija >>>

Į viršų