PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Gegužės pradžioje nacionalinėje Latvijos bibliotekoje Rygoje įvyko EBLIDA ir NAPLE asociacijų organizuota kasmetinė jungtinė konferencija tema „Skaitančios Europos kūrimas“ (ang. „Building a Europe of Readers“), kurioje dalyvavo ir projekto „Bibliotekos pažangai 2“ vadovas Eugenijus Stratilatovas.

23 kartą vykusios EBLIDA ir NAPLE konferencijos tikslas buvo pabrėžti svarų bibliotekų vaidmenį įveikiant raštingumo gerinimą stabdančias kliūtis bei suteikiant piliečiams laisvą prieigą prie informacijos įvairiu formatu ir gerinant jų atstovavimą Europos institucijose. Rygoje vykusioje konferencijoje dalyvavo nacionalinių bibliotekų ir jų asociacijų atstovai, ES institucijų atstovai iš įvairių Europos šalių. Konferencijos tema „Skaitančios Europos kūrimas“ yra paremta Latvijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai strateginiais tikslais, kurie yra apibrėžiami sąvokomis: dalyvavimas, augimas, tvarumas.
Renginio iniciatoriai ir organizatoriai – EBLIDA ir NAPLE asociacijos. EBLIDA (ang. „European Bureau of Library Information and Documentation Association“) yra nepriklausomas Europos bibliotekų, informacijos ir dokumentacijos asociacijų biuras, jungiantis daugiau kaip 100 organizacijų. EBLIDA tikslas - skatinti laisvą prieigą prie informacijos skaitmeniniame amžiuje bei išnaudoti bibliotekų ir archyvų infrastruktūrą ir pajėgumus šiam tikslui pasiekti. NAPLE (ang. „National Authorities of Public Library in Europe“) yra tarptautinė nevyriausybinė asociacija, atstovaujanti viešųjų bibliotekų nacionalinių valdymo institucijų interesams Europoje. Jos pagrindinis tikslas yra skatinti viešųjų bibliotekų veiklos principus ir strategijas.

Daugiau apie konferenciją „Skaitančios Europos kūrimas“ skaitykite čia >>>>

Parengta pagal: https://www.lnb.lv/en/international-conference-eblida-naple-will-happen-national-library-latvia

Į viršų