PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Rugpjūčio 5–7 d. Šventojoje 35 jaunieji bibliotekų specialistai dalyvavo Lietuvos bibliotekininkų draugijos Jaunųjų specialistų sekcijos vykdomo projekto „Tarptautinis jaunųjų bibliotekos specialistų diskusijų forumas: iniciatyvumas ir lyderystė bibliotekoje“ veiklose. Tris dienas trukusiame forume jie mokėsi asmeninės lyderystės, diskutavo apie jauno specialisto galimybes ir iniciatyvas bibliotekose, susipažino su kolegomis, dalijosi patirtimi.

Įgyvendinant projekto tikslą – plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą bibliotekų sektoriuje, siekiant didesnės patirties sklaidos tarp jaunųjų specialistų, – diskusijų forume dalyvavo ir 6 svečiai iš užsienio bibliotekų: Elina Sniedze ir Antra Vasilevska iš Latvijos, Maris Nool ir Liina Tamm iš Estijos, Iaroslava Khimich ir Viktoriia Polova iš Ukrainos. Virtualiai (naudojantis Skype programa) forume dalyvavo ir Rusijos atstovės Olina Ekaterina ir Viktoriia Skoriak. Svečiai pristatė savo šalies bibliotekininkų asociacijų veiklas, dalijosi mintimis apie jaunimo iniciatyvas bibliotekų sektoriuje, diskutavo apie kasdienes problemas ir iššūkius.

Po intensyvių diskusijų ir mokymų dalyviai mėgavosi geru oru prie jūros, dalyvavo jaunųjų specialistų „Protų mūšyje“, kuris įtraukė ir dalyvius iš užsienio. Trys dienos formalaus ir neformalaus bendravimo nuostabioje aplinkoje – puiki galimybė kolegoms pažinti vienas kitą, įgyti naujos patirties ir žinių. „Organizavimas visuomet atima daug jėgų ir laiko, tačiau susitikimas su visais viską atperka“, – teigė projekto vadovė Eglė Grigaitė.

Paskutinę projekto veiklų dieną atvykusi Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Alina Jaskūnienė pristatė naujausias Lietuvos bibliotekų iniciatyvas ir pasiekimus. Su svečiais aptartos naujos bendradarbiavimo kryptys ir perspektyvos.

Šis projektas yra 2014 m. vykdyto projekto „Lietuvos bibliotekų jaunųjų specialistų kompetencijų ugdymo stovykla“ tęsinys. Projektą rengė ir įgyvendino Lietuvos bibliotekininkų draugijos jaunieji specialistai. Projekto vadovė – Eglė Grigaitė, Kauno a. viešosios bibliotekos vyresnioji metodininkė. Prie jo veiklų prisidėjo LBD pirmininkė, Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė, Birštono viešosios bibliotekos buhalterė Violeta Bajorienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto bibliotekos vyriausioji specialistė, LBD Tarybos narė Sigutė Urbonavičienė, Klaipėdos a. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Laima Pačebutienė, Klaipėdos a. I. Simonaitytės VB LBD skyriaus pirmininkė Airida Samavičienė, Klaipėdos a. I. Simonaitytės VB vyriausioji bibliotekininkė, LBD Tarybos narė Ramunė Mauricaitė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos IIFVC Retų knygų ir rankraščių skyriaus redaktorė Alma Masevičienė.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

LBD JSS informacija

Į viršų