PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Spalio 10–18 dienomis vyks jau trečioji kasmetė Europos programavimo savaitė. Europos Komisijos remiamos iniciatyvos tikslas yra skatinti Europos Sąjungos piliečius mokytis programavimo.

Skaitmeinio raštingumo įgūdžiai šiais laikais tampa vis svarbesni – tyrimais nustatyta, kad iki 2020 metų jų prireiks net 90-čiai procentų darbo vietų. Viešosios bibliotekos visame pasaulyje investuoja į IT infrastruktūros kūrimą ir modernizavimą bei darbuotojų mokymus, kad galėtų savo lankytojams suteikti reikalingas paslaugas – nemokamą prieigą prie interneto bei galimybę įgyti skaitmeninių įgūdžių. Todėl bibliotekos yra kviečiamos prisidėti prie Europos programavimo savaitės veiklų.

Pasiūlymai ir rekomendacijos bibliotekoms, kaip ir kokius šviečiamojo pobūdžio renginius savo iniciatyva būtų galima surengti Europos programavimo savaitės metu, yra pateikti „Viešųjų bibliotekų 2020“ (ang. Public Libraries 2020) programos svetainėje: http://us8.campaign-archive2.com/?u=122ab3d6d76b23a9b5f7e5020&id=7d33e93986&e=131b9bdd17 .

Taip pat „Viešųjų bibliotekų 2020“ svetainėje siūloma prisidėti prie jau vykstančių iniciatyvų ir pasinaudoti įvairių organizacijų resursais siekiant ugdyti skaitmeninį raštingumą. Iniciatyvų pavyzdžiai:

• Iniciatyva „CoderDojo“ – tai programavimo mokymosi klubas bendruomenių jaunimui. Šiuose klubuose jauni žmonės mokosi, kaip programuoti, kurti internetines svetaines, programas ir žaidimus bei gilinasi į informacines technologijas neformalioje aplinkoje. Tokį klubą gali suburti ir viešoji biblioteka. Rekomendacijos, kaip tai padaryti, ir reikalingi informaciniai ištekliai yra pateikti svetainėje: https://coderdojo.com/start-a-dojo/.

• Iniciatyva „Code.org“ – jos tikslas yra suteikti galimybę vaikams (ypač patiriantiems socialinę atskirtį dėl savo lyties ar rasės) mokytis informacinių technologijų. Organizacija „Code.org“ kartu su partneriais visame pasaulyje kuria mokomąją medžiagą, rengia mokytojus, bendrauja su politikais, užsiima viešinimo veikla, skirta keisti visuomenės stereotipus, stengiasi, kad būtų kuriamos palankios sąlygos vaikams gauti geros kokybės informacinių technologijų išsilavinimą. Portale https://code.org/ patiekiama įvairi nemokama mokomoji medžiaga, skirta mokytojams ir mokiniams IT tematika.

• „Programavimo akademija“ (ang. The Code Academy) – suteikia galimybę suaugusiesiems įgyti programavimo įgūdžių, reikalingų gauti darbą. Organizacijos svetainė: https://www.codecademy.com/.

Jei Jūsų atstovaujama biblioteka jau organizuoja renginius, mokymus ar kitas iniciatyvas Europos programavimo savaitės metu, kviečiame paviešinti jas svetainėje: http://events.codeweek.eu/ taip pat socialinėje erdvėje „European Code Week on Facebook“ su prierašu: #codeEU, @CodeWeekEU.

Kiekviena šalis turi savo Europos programavimo savaitės ambasadorius, kurie koordinuoja Programavimo svaitės renginius savo šalyje, padeda juos organizuoti, viešinti. Lietuvoje Europos programavimo savaitės ambasadoriai yra Petras Šlekys (oficialus „Mozilla“ atstovas Baltijos šalyse) ir Renata Danielienė (Informacijos technologijų instituto vadovė). Daugiau apie ambasadorius skaitykite: http://events.codeweek.eu/ambassadors/

Bibliotekos yra skatinamos dalytis tarpusavyje informacija apie bendruomenių švietimo iniciatyvas bei siųsti trumpus Europos programavimo savaitės renginių savo bibliotekoje aprašymus „Viešųjų bibliotekų 2020“ programos atstovams elektroniniu paštu (Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.) arba per socialinius tinklus.

Informacija parengta pagal: http://us8.campaign-archive2.com/?u=122ab3d6d76b23a9b5f7e5020&id=7d33e93986&e=131b9bdd17

Į viršų