PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos projekto pristatymas

45 Lietuvos viešosios bibliotekos įgyvendina projektus bendruomenėms, kuriuos iš dalies finansuoja nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuojamas projektas „Bibliotekos pažangai 2“ ir Kultūros ministerija. Bibliotekos aktyviai dalinasi su bendruomenėmis savo įgyvendinamų projektų idėjomis, pristato tikslus bei veiklas, rengia mokymus.

Vilkaviškio viešoji biblioteka darbuotojus supažindino su etnografinės informacijos rinkimo metodikomis

Vilkaviškio viešoji biblioteka, įgyvendindama projekto „Vilkaviškio krašto e-etnografijos akademija“ veiklas, organizavo etnografinės informacijos rinkimo metodikos mokymus, kuriuos vedė Vytauto Didžiojo universiteto Kultūros studijų ir etnologijos katedros doc. dr. Arūnas Vaicekauskas.

Rugsėjo mėnesį vykusiuose mokymuose dalyvavo 28 viešosios bibliotekos ir filialų darbuotojai bei 2 savanoriai. Susirinkusieji išklausė temas: Kraštotyriniai tyrimai Lietuvoje ir pasaulyje: istorija ir istoriografija. Istorinio, etnografinio, kultūrinio ir kt. regiono sampratos. Užnemunės regionas: samprata, etnokultūrinės bei istorinės raidos ypatumai. Bendroji vietos tyrimo metodika. Kraštotyroje taikytini etnografinio tyrimo metodai. Praktinis kraštotyrinio darbo organizavimas. Atliko praktinius darbus grupėse. Mokymai suteiks galimybę kokybiškai rinkti etnografinę informaciją Vilkaviškio krašte.

Spalio mėnesį Vilkaviškio viešoji biblioteka kviečia į skaitmeninės fotografijos mokymus. Į mokymus registruotis galima elektroniniu paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu: 8 342 53842.

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka bendruomenei pristatė vaikų ugdymui skirtus kompiuterinius žaidimus ir robotus

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje bendruomenei buvo pristatytos bibliotekos projekto „Sutrikusios raidos vaikų bendrųjų gebėjimų ir socialinių įgūdžių ugdymas bibliotekose panaudojant tikslinius žaidimus bei kompiuterines ir aplinkos technologijas" įgyvendinimui skirtos priemonės. Projekto partnerio VšĮ „Hiteco" vadovė Vilma Ferari bibliotekininkams, pedagogams, socialiniams darbuotojams bei auklėtojams pristatė tikslinius žaidimus bei robotus – konstruktorius, kurių pagalba daugiau nei 1600 vaikų galės patobulinti jau turimus ir įgyti naujus bendruosius gebėjimus bei socialinius įgūdžius. Analizuojant įvairių šalių patirtį pastebėta, jog šių žaidimų pagalba vaikai ne tik skatinami mokytis, ugdomas savarankiškumas, bet ir sprendžiamos įvairios problemos.

Įgyvendinant Utenos bibliotekos projektą bus įkurti du mobilūs tikslių žaidimų centrai Utenos ir Molėtų savivaldybių bibliotekose. Žaidimų centruose bus naudojamos ne tik kompiuterinės, bet ir aplinkos technologijos - vaikai tikslinius žaidimus galės žaisti ne tik prie kompiuterių, bet ir naudodami kitas metodologijas: judesio atpažinimo technologijas, šiuo metu populiarią robotiką (konstruktoriai robotai su specialiai sutrikusios raidos vaikams pritaikytomis užduotimis). Projekte taip pat numatyta diegti kalbą ir socialinius įgūdžius ugdančius žaidimus kompiuteriams ir mobiliems įrenginiams (planšetiniams kompiuteriams). Šiuos žaidimus kuria projekto partneriai. VšĮ „Hiteco" vadovė Vilma Ferari apibendrina mokomųjų žaidimų privalumus siekiant lavinti sutrikusios raidos vaikų kompetencijas:

„Žaisti tikslinius kompiuterinius žaidimus visų pirma linksma, mokymosi turinys tampa paprastesnis, žaidimai skatina būti kūrybiškais ir aktyviais, siekti sėkmės, integruoti turimas žinias į procesą.“

Robotai skatina daugiau bendrauti, įsitraukti į mokymosi veiklą, be to akcentuojama mažesnė baimė daryti klaidas. Svarbiausia, jog ugdomi tokie socialiniai įgūdžiai, kaip motyvacija, savarankiškumas, problemų sprendimas, ko stokoja ne tik mokymosi sutrikimų turintys vaikai, bet ir dauguma vaikų šiandien.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka Telšių regiono moksleiviams papasakojo apie inovatyvių technologijų laboratorijos jaunimui kūrimo projektą 

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka pristatė savo vykdomą projektą „Mobili inovatyvių technologijų laboratorija jaunimui“ Telšių regiono moksleiviams. Projekto vadovė Neringa Rutkauskienė supažindino jaunimą su projekto veiklomis, pristatė mobilios laboratorijos įrangą. Susirinkusieji turėjo galimybę stebėti, kaip 3D spausdintuvu spausdinami daiktai. Vieno iš projekto partnerių „Šiaurės Lietuvos kolegijos“ atstovė Emilija Samčenkaitė pasakojo apie 3D grafikos istoriją ir galimybes šiuolaikiniame pasaulyje.

Šiaulių apskrities viešosios bibliotekos įgyvendinamo projekto metu jaunimas mokysis 3D grafikos modeliavimo, kurs virtualius trimačius 3D modelius, spausdins juos 3D spausdintuvu, konstruos robotus ir juos programuos, iPAD planšetėmis kurs filmukus, mokysis pritaikyti „papildytą realybę“ mokymuisi, kurs ir pritaikys praktikoje QR kodus ir pan. Mokytojai ir bibliotekininkai bus mokomi naudotis mobilios laboratorijos įranga, vesti edukacinius užsiėmimus jaunimui. Projektą įgyvendinti bibliotekai padės partneriai: VŠĮ „Išmanioji mokykla“, VŠĮ „Šiaurės Lietuvos kolegija“, UAB „AVAD Baltic“, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka bei rėmėja – JAV ambasada Lietuvoje. Projekto veiklos Telšių regione prasidės 2015 m. spalio mėnesį.

Į viršų