PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje visą lapkričio mėnesį jaunuoliams iš Biržų miesto, Meilūnų, Nemunėlio Radviliškio, Pačeriaukštės, Papilio ir Vabalninko bendruomenių vyko projekto “Kaimas kine, kinas kaime” mokymai.

Jaunimas nuo 16 iki 29 metų, bibliotekininkės, mokytojos gilinosi į kino kūrimo paslaptis, mokydamiesi rengti scenarijus, fotografuoti, filmuoti, imti interviu, rinkti dokumentinę medžiagą, ją sisteminti.

Šiuos ir daugelį kitų dalykų – kaip dirbti su kamera, kaip elgtis filmavimo metu, kaip generuoti savo idėjas, valdyti komandą, imti interviu lapkričio mėnesį jaunimą mokė kino režisierius Justinas Krisiūnas, kino prodiuserė Lina Murinaitė, „Balticum TV“ Biržų atstovybės regiono programų vyr. redaktorė Audronė Dambrauskienė, žurnalistė, „Biržiečių žodžio“ vyr. redaktorė Janina Bagdonienė.

Jaunimą savo charizma ir atsidavimu darbui ypač sužavėjo kino režiesierius J. Krisiūnas. Jis kartu su jaunuolius prodiusavimo paslapčių mokiusia L. Murinaite yra šiuo metu Lietuvos kino teatruose rodomo lietuviško kino filmo “Dėdė, Roka ir Nida” autoriai. Šis filmas buvo rodomas ir mokymų metu.

Šios įdomios, netradicinės, bet gyvenime kartais labai reikalingos pamokos visiems mokymų dalyviams labai pravers kuriant savo bendruomenėse trumpametražius filmus. Būten filmo kūrimas apie savo bendruomenę, kaimą, miestą ir jo pristatymas yra projekto “Kinas kaime, kaimas kine” baigiamoji dalis. Tai vyks jau kitais metais – šeši filmai bus pradėti kurti ateinančių metų pradžioje, o rudenį atiduoti žiūrovų teismui.

“Kaimas kine, kinas kaime” yra dalinai finansuojamas nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“.

Indra Drevinskaitė – Žilinskienė,
Biržų raj. savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos
metodininkė viešiesiems ryšiams

Į viršų