PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Lapkričio 28 dieną Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Multicentre įkurtoje laisvalaikio erdvėje susitikti su miesto jaunimu atvyko „Power Hit Radio“ muzikos ir programų redaktorius Saulius Baniulis.

Kaip sekasi įgyvendinti savo svajones Marijampolėje užaugusiam ir į sostinę išvykusiam žmogui, kaip svajonės tampa realybe ir maloniu užsiėmimu – tokios buvo pagrindinės pokalbio temos.

S. Baniulis prisiminė savo veiklos pradžią – darbą regioninėje radijo stotyje „Kapsai“: smagų gyvenimo laikotarpį ir šiandieninį – šokių muzikos hitų radijo stotyje „Power Hit Radio“, kurioje dirba nuo jos įkūrimo pradžios – 2003-ųjų metų. Supažindino su radijo stoties „virtuve“: papasakojo kaip gimsta audio reklama, kuriamas grojaraštis, parenkama ir transliuojama muzika. Plačiau pristatė pastarojo meto radijo stočių naujieną – glaudžius ryšius su socialiniais tinklais. Darbas radijo stotyje įdomus savo ekstramalumu, kurį suteikia tiesioginis eteris, susitikimais su įdomiais žmonėmis ir galimybe valdyti radijo klausytojus. Tačiau tai reikalauja ir didelės tolerancijos – įvairiems požiūriams ir muzikos žanrams, nes pats yra prisiekęs „rokeris“, o „Power Hit Radio“ groja tikrai ne tik tokią muziką.

Visus sudomino pasakojimas apie legendinius radijo stočių vedėjus: Howard Stern – JAV radijo DJ, pirmąjį pokalbių laidose pritaikiusį įvairius garsinius intarpus, Chris Moyles – BBC 1 vedėją, kurio ryto laidas klausydavosi apie 8 mln. žmonių.

Sužinojome ir apie mėgstamus radijo laidų vedėjo užsiėmimus: reklamos kūrimą, fotografiją, dviračių sportą. Baigiantis susitikimui visus pakvietė apsilankyti radijo stotyje.

Susitikimas su Sauliumi Baniuliu surengtas bibliotekai įgyvendinat „Bibliotekos pažangai 2“ ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamą projektą „IT kartos iniciatyvos bibliotekoje“.


Informaciją parengė Violeta Ruseckienė, projekto vadovė
Nuotraukos Gerdos Matusevičienės

Į viršų