PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Vasario 12 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filiale vyko edukacinė pamoka „Žalingi įpročiai internete“, skirta Saugaus interneto savaitei.
Tai viena iš Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Pažangių technologijų ir laisvalaikio centras“ veiklų. Projektą remia Lietuvos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektas „Bibliotekos pažangai 2“.


Edukacinėje pamokoje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 2a klasės moksleiviai ir mokytoja Birutė Vėlavičienė. Pamoką vedė Viekšnių filialo bibliotekininkė Sniegina Chriščinavičienė. Bibliotekininkė naudojosi bibliotekoje turimais spaudiniais apie saugų ir draugišką internetą, skirtais moksleiviams bei pradedantiesiems, demonstravo skaidres. Moksleiviai pamokos metu sužinojo, kas yra internetas ir kaip jis atsirado, ką galima veikti internete.
Po to pereita prie dažniausiai pasitaikančių žalingų įpročių internete: smurtinės ar kitokios žalingos informacijos skaitymas, per aktyvus dalyvavimas pokalbių svetainėse, pažinčių puslapiuose, patyčios, įsitraukimas į agresiją bei žiaurumą skiepijančius žaidimus, per dažnas ir per ilgas naudojimasis internetu. Priklausomybė nuo interneto – vienas didžiausių žalingų įpročių.
Pamokos metu moksleiviams buvo suteikta informacija, kaip sužinoti, ar mokinys jau yra priklausomas nuo interneto, kokie ryškiausi požymiai, kokiomis aplinkybėmis moksleiviai dažniausiai tampa priklausomi nuo interneto, kokie charakterio bruožai lemia priklausomybę, ką daryti, jei pastebėjote, kad kompiuteris tapo pagrindiniu gyvenimo tikslu, kas gali padėti atsiradus priklausomybei, kaip turi elgtis suaugusieji, kad vaikai nepriprastų prie kompiuterio, kaip turi elgtis moksleiviai, kad neprieitų iki priklausomybės nuo kompiuterio. Duomenų apibendrinimui moksleiviams buvo pateiktas testas, kaip saugiai, atsakingai elgtis internete, laikantis visų saugaus elgesio taisyklių ir apribojimų, kurie skirti moksleiviams atitinkamai pagal jų amžių.
Gautą informaciją mokiniai įtvirtino piešdami saugaus interneto savaitei skirtus simbolius. Mokytoja paragino piešti stropiai ir atsakingai, nes grįžus į klasę ji pažadėjo įvertinti kiekvieno atliktą darbą. Pamokos pabaigoje vaikai susipažino su bibliotekoje esančiomis jų amžiaus grupei skirtomis naujomis knygomis. O sužinoję spaudinių skolinimo skaitymui į namus sąlygas, žadėjo lankytis dažniau ir tapti bibliotekos skaitytojais. Po to moksleiviai aplankė šalia bibliotekos įsikūrusią profesorių M. V. V. Biržiškų memorialinę ekspoziciją. Vaikams buvo suteikta informacija apie čia gyvenusius Viekšnių šviesuolius Biržiškas. Mokiniai ir mokytojai mielai sutiko ir ateityje bendradarbiauti su biblioteka, nes pamokos netradicinėje aplinkoje – tai vienas iš būdų, padedantis labiau sudominti, motyvuoti mokinius.

Sniegina Chriščinavičienė
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filialo bibliotekininkė
Nuotraukos Snieginos Chriščinavičienės ir Birutės Vėlavičienės

Į viršų