PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Zarasų viešojoje bibliotekoje, Dusetų Kazimiero Būgos, Antalieptės ir Salako padaliniuose jaunuolių grupės atvėrė naujas pažinimo duris į lankstinukų, plakatų maketavimo, muzikos montavimo, karpymo ir jungimo pasaulį. Vykdant projektą „Kūrybinių idėjų įgyvendinimas judriojoje medijų studijoje“ įrengus medijų studiją ir apmokius darbuotojus, prasidėjo naujas – informacinių medijų technologijų mokymų organizavimo jaunimui – etapas.

 2016 m. vasario 18-20, 24-26 dienomis vykusiuose 34 valandų mokymuose mokėsi jaunuolių nuo 14 iki 24 metų amžiaus grupės mokymų dalyviai – pirmajame mokymų etape 38 dalyviai, antrajame – 33. Dalyvius profesionalus lektorius supažindino su kompiuterinėmis programomis Corel Draw, Sony Vegas Pro, Pinnacle Studio. Jaunuoliai, dirbdami su programomis, mokėsi kurti konkrečius produktus. Corel Draw programinė įranga yra naudojama visame pasaulyje profesionalių grafikos dizainerių ir ne tik - tai įdomi programa skrajučių, plakatų ir kitų panašių produktų gaminimui, nes sukurtą produktą galima didinti bei mažinti kiek tik norite kartų nesugadinant jo kokybės. Mokymuose dalyvavo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos pirmųjų  klasių gimnazistai, Dusetų Kazimiero Būgos vyresniųjų klasių gimnazistai, Salako pagrindinės mokyklos moksleiviai ir keletas jau baigusių mokslus jaunuolių.

Laukia naujas, įdomiausias etapas – jaunuoliai kurs su kultūriniu turizmu susijusius informacinius leidybos produktus: plakatus, lankstinukus, reklaminius vaizdo bei garso įrašus ir kitus informacinius produktus, prieš tai suderinę su projekte dalyvaujančiais verslo atstovais. Veiklos vyks Zarasų viešojoje bibliotekoje, Dusetų, Salako ir Antalieptės miestelių padaliniuose.

Mokymų metu su jaunuoliais buvo diskutuojama kaip jie supranta biblioteką, kaip mato jos vertę, ar internetas taupo pinigus, ar galima tarp naujų technologijų, bibliotekos ir kūrybiškumo dėti lygybės ženklą.

Dusetų Kazimiero Būgos jaunimo komanda

Edita. Biblioteka - tai vieta, kur kiekvienas žmogus gali ateiti ir pasiimtų knygų namo, yra įkurtos kompiuterinės vietos, galima skaityti laikraščius, internetu naudotis nemokamai. Plečiantis internetinei pasiūlai, internetas žymiai padeda sutaupyti laiko, o laikas - tai vertybė. Jei bibliotekoje vykdomi projektai, programos ir seminarai, tu kažką pamatai, išgirsti ir išmoksti, tai skatina kūrybiškumą, gimsta idėjos kurti pačiam.

Rugilė. Biblioteka yra vieta, kur galima susirasti informacijos iš spaudinių, knygas skaityti vietoje ir imti į namus, skaityti laikraščius. Internetas padeda sutaupyti, nes daug ką galima įsigyti internetu pigiau, daug medžiagos (filmų, muzikos ) galima atsisiųsti nemokamai.

Greta. Biblioteka - vieša vieta, kur gali perskaityti naujausias knygas nemokamai, pasinaudoti internetu.
Greta. Tai vieta, kur galima skaityti. Kompiuteriu galima skaityti knygas nemokamai.
Karolis. Bibliotekoje galima gerai praleisti laiką, paskaityti knygų, būti prie kompiuterių. Naudojantis kompiuteriu galima sutaupyti laiką, degalus ir pinigus.

Vismantė. Bibliotekoje galima rasti knygų, kurių galbūt negalėsi nusipirkti, galima skaityti, galima naudotis kompiuteriais, internetu ir ieškotis reikiamos informacijos. Kompiuteriu galima kalbėtis su žmonėmis, kurie yra užsienyje, tai nekainuoja.

Zarasų viešosios bibliotekos jaunimo komanda „Dream team“

Paulius. Biblioteka yra internetas, technologijos, žinių erdvė.

Audrius. Nežinau, kas yra biblioteka, bet svarbiausia joje yra kompiuteriai.

Eglė. Bibliotekoje svarbiausia knygos ir naujos žinios.

Samanta. Biblioteka – knygos.

Nikolė. Kompiuteris padeda taupyti pinigus, nes taupai laiką ir greit randi informaciją internete. Informacinės technologijos duoda žinių, o bibliotekose reikia naujesnių technologijų.

Emilija. Labai patiko užsiėmimai.

Salako jaunimo komanda

Odeta. Bibliotekoje ne vien gali paskaityti knygų; gali užsiimti menine veikla, pabendrauti su žmonėmis. Per Skype bendraujame nemokamai, nemokamai surandame informaciją, nereikia pirkti laikraščių, o gali juos skaityti bibliotekoje. Naujos technologijos kviečia kurti, įtraukia į veiklas, didėja kūrybiškumas. Į biblioteką galima ateiti mokytis, rašyti referatus, naudotis Facebook, kitais interneto puslapiais.

Ruslanas. Bibliotekoje daug galima rasti informacijos iš knygų, enciklopedijų. Užsisakyti prekę internetu pigiau nei vykti į prekybos centrą.

Sonata. Čia galima paskaityti knygų, pabendrauti su žmonėmis. Tarkim, per internatą galiu nemokamai atsisiųsti e-knygų, galiu bendrauti per Skype, rašyti referatus. IT leidžia išmokti montuoti filmus.

Živilė. Biblioteką susieju ne tik su knygomis, bet ir su bendravimu. Internete galima užsisakyti pigesnių daiktų, bendrauti, mokytis, namų darbus paruošti. IT labiau susijusios su biblioteka, nes jų pagalba sukuri kažką naujo, tai galima daryti ir bibliotekoje.

Paulius. Yra kompiuteriai, knygos, bendravimas, draugai, galima mokytis, skaityti knygas, rašyti. Kaip padeda kompiuteris? Padeda taupyti pinigus - galima skambinti Skype nemokamai, galima skaityti el. laikraščius.

Antalieptės jaunimo komanda

Domantas: Marsiečiui pasakyčiau, kad į biblioteką galima užeiti linksmai praleisti laiką, pažiūrėti filmų, pažaisti žaidimų, atsigerti arbatos, kai būna blogas oras. Na, žinoma, kad internetas padeda taupyti, nes galiu bendrauti su draugais, kai daug plepi, tai pigiau naudotis internetu. Aš tai visai mažai skaitau, ateinu tik todėl, kad yra internetas, čia su jaunimu žaidžiam „Alias“.

Erika: Ateini čia šiaip, kai atsibosta namuose sėdėt vienam, nes čia visada yra su kuo pasijuokti ir čia renkasi jaunimas. Man  tai kompiuteris nepadeda taupyti, aš išleidžiu daugiau, nes prisižiūriu visokių gražių dalykų, tada rūpi nusipirkti... Pirmenybė informacinėms technologijoms. Ateinu į mūsų biblioteką, nes labai šiuolaikiška vieta, galima ir užsiėmimuose dalyvauti, ir kurti su mažaisiais, kai vasarą vyksta užsiėmimai. Knygos tik tarp kitko.

Projektas dalinai finansuojamas Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir LR Kultūros ministerijos lėšomis.


Parengė Zina Černovienė,

Nuotraukų autoriai Donatas Merkys ir Rasa Juršienė

 

 

 

 

Į viršų