PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Tęsdami projektą ,,Interaktyvi biblioteka – erdvė kūrybai ir atradimams“, vasario 19 d. suorganizavome 1-ąjį kino terapijos vakarą kartu su Humanistinės ir egzistencinės psichologijos instituto psichoterapeutais Yulia Abakumova- Kočiūniene ir Robertu Petroniu. Žiūrėtas ir aptartas filmas, kuriame gvildenamos paauglių problemos, parodoma, kad kiekvienas jaunas žmogus tėra ieškotojas savo esybės, vietos po saule ir savojo „aš“, o tų paieškų metu užsideda patys ar nešioja aplinkinių primestas kaukes: blogiuko, tylenio, princesės, moksliuko ir kt. Po filmo peržiūros susirinkusieji kviesti ne tik pasisakyti filmas patiko ar nepatiko, bet ir atrasti save filmo personažuose.

Į kino terapijos vakarą susirinko tiek gausus būrys jaunimo, tiek vyresnės kartos atstovų, todėl ir diskusija buvo labai įdomi, atskleidžianti skirtingų kartų požiūrį, patirtį.

Tokie vakarai padeda spręsti vidinius konfliktus, tvirtina tėvų ryšius su vaikais, todėl tokių renginių nauda – didžiulė. Smagu, kad 1-asis vakaras sulaukė susidomėjimo, kad susirinkusieji aktyviai dalyvavo diskusijoje, dalinosi patirtimi, kilusiomis asociacijomis, nebijojo atsiverti. Tai labai gerai, nes panaši patirtis suartina, o kitas požiūris skatina toleranciją.

Š. m. vasario 26 d. prasidėjo pirmieji verslumą, profesinį orientavimą skatinantys mokymai „Pažink save iš naujo“, kuriuos veda mūsų partnerių, Lietuvos inovatyvių profesinio rengimo įstaigų asociacijos, atstovė, asociacijos veiklų koordinatorė Nijolė Dinapienė. Birštono viešojoje bibliotekoje į mokymus susirinko Birštono jaunimo klubo nariai, o į susitikimą Birštono seniūnijoje – nesimokantys ir niekur nedirbantys bendruomenės nariai, kuriems atvykti padėjo seniūnas Jonas Kederys ir Birštono vienkiemio bendruomenės pirmininkas Vytas Kederys.

Šis projekto „Interaktyvi biblioteka – erdvė kūrybai ir atradimams“ įgyvendinimo metu organizuojamas mokymų ciklas padės jų dalyviams suvokti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, įgyti motyvacijos. Mokymų metu bus aptarti talentų vadybos principai, sprendžiami testai. Nijolė Dinapienė gyvai reaguodama į susirinkusiųjų poreikius, pristatė Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centrą, kuris teikia formalaus ir neformalaus švietimo paslaugas. Šis profesinio rengimo centras ypatingas tuo, kad yra krikščioniškos pakraipos ir žmogų ne tik moko, bet ir ugdo. Tai ypač svarbu visuomenės darnai, harmonijai ir saugumui. Daugeliui susirinkusiųjų buvo didžiulė staigmena, kad mokytis šiame centre gali tiek jaunimas, tiek ir suaugę, išsilavinimą turintys žmonės. Svarbiausia, kad būtų motyvuoti ir siekiantys tikslo. Dar džiugesnė žinia, kad centras turi net darželį, kuriame mamos palikusios savo vaikučius, gali mokytis norimos specialybės.

Šio, pirmojo, susitikimo pagrindinis tikslas buvo išsiaiškinti dalyvių viltis, juos dominančias sritis. Tai leis kokybiškai organizuoti tolimesnius renginius, kurie ne tik atlieptų lankytojų poreikius, bet ir suteiktų gyvenimo kryptį, orientuotų, skatintų tapti naudingais visuomenės nariais.

Projekto veiklos tęsiasi. Laukia dar ne vienas įdomus renginys, įtrauksiantis vis naujų dalyvių.

Bibliotekininkė Ledina Tamošiūnienė

 Projektas Interaktyvi biblioteka  erdvė kūrybai ir atradimams

Į viršų