PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Pavasariškos dienos pavakarę, kai kalendoriuje dar karaliavo žiema, į Birštono viešąją biblioteką susirinko projekto „Interaktyvi biblioteka - erdvė kūrybai ir atradimams“  partneriai ir bičiuliai. Čia jie mintimis grįžo  į pirmąsias projekto dienas, prisiminė tą smagų jaudulį, kai pradedi kažką gražaus ir prasmingo, pasidžiaugė projekto teikiama nauda ir rezultatais. O džiaugtis būta ko: bibliotekos Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje įrengtos 4 įdomios, jaukios erdvės, įsigyta naujos modernios įrangos, o mokymai ir įvairios kūrybinės dirbtuvėlės suteikė daug džiaugsmo ne tik vaikams, jaunimui bet ir praturtino lektorius. Džiugu, kad iš viso suorganizuoti net 57 renginiai, kuriuose smagiai laiką praleido 1069 lankytojai.

Susipažinta su antrojo projekto etapo planais: įkurti mokymosi erdvę Birštono vienkiemio filiale, su partneriais (LIPRIA ir Kauno teritorinės darbo biržos Prienų skyriumi) organizuoti mokymus, skatinčiaus jaunimo verslumą ir profesinį orientavimą, integraciją į darbo rinką bei birštoniečius ir miesto svečius pakviesti į kino terapijos vakarus ir kūrybines dirbtuves, pristatančias 3 D spausdinimo galimybes.
Visus maloniai nustebino ir pralinksmino trumpas projekto akimirkų filmukas, kuriame tilpo daug jumoro ir sentimentų. O kad gražus vakaras netaptų tik prisiminimu, bibliotekos direktorė A. Jaskūnienė įteikė nuoširdžias padėkas labiausiai prisidėjusiems prie projekto veiklų įgyvendinimo.
Renginį vainikavo Užgavėnių stalas – mieliniai blynai su uogiene ir ekologiška anyžių arbata. Dalyviai dalinosi savo per metus subrendusiais įspūdžiai. Ypatingai smagus vienos mokytojos prisiminimas, kai į biblioteką užsuko filmuko „Knygos ir katės“ kūrimo įkarštyje. Pamatė šmėkštelint tarp knygų lentynų nežinomą padarą. Pirma, stereotipų suformuota, šovusi mintis, kad tai žiurkė, bet šaltas protas šaukė: Negali būti!“. Stovėjo akimirką sustingusi, tačiau netrukus prapliupo juoktis, nes susivokė, kad tai tiesiog katė! Kad vyksta filmavimas!
Kadangi į šį susitikimą negalėjo ateiti daugelis Jaunimo klubo atstovų, jiems surengta popietė prie arbatos puodelio. Jaukiame susitikime pavyko išsamiai aptarti, ko jaunimas tikisi iš projekto, kurios veiklos juos labiausiai įtraukė, derintas geriausias renginių laikas, išklausyti pasiūlymai. Kalbėta apie Jaunimo klubo veiklą, narių kaitą, priemones, kaip sudominti ir pritraukti daugiau entuziastingų narių klube ir dalyvių renginiuose.
Atsisveikinant jaunimas pakviestas į artimiausius renginius – kino terapijos vakarus su Humanistinės ir egzistencinės psichologijos instituto psichologais ir į verslumą, profesinį orientavimą skatinančius mokymus „Pažink save iš naujo“.
Štai taip nuotaikingai ir atvirai  palydėjome pirmąjį projekto „Interaktyvi biblioteka - erdvė kūrybai ir atradimams“ etapą. Prieš akis laukia dar daugiau įsimintinų ir išmanių akimirkų!

Bibliotekininkė Ledina Tamošiūnienė

Į viršų