PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Praėjusį penktadienį, nepabūgę lietaus ir vėjo, miesto širdyje – Laisvės aikštėje, susiėjo jungtinės Panevėžio miesto bibliotekų (Panevėžio miesto savivaldybės viešosios ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės) atstovų pajėgos, jų bičiuliai (pučiamųjų orkestras „Panevėžio Garsas“), savivaldybės atstovai (vicemeras P. Luomanas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja S. Jakštienė), miesto moksleiviai ir pedagogai (Juozo Balčikonio gimnazija, „Vilties“, Senvagės progimnazijos), skaitantys ir knygas mylintys panevėžiečiai.

Į skambiu šūkiu „Daugiau knygų, daugiau šviesos, daugiau spalvų!“ pavadintą flashmobą (liet. sulėktuvės) taip pat, atvyko ir įvairių su knyga nesusijusių profesijų atstovai – Panevėžio apygardos prokuratūros vyr. prokurorė J. Činčikienė, teatro „Menas“ atstovas D. Juzėnas, Kraštotyros muziejaus, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Panevėžio miesto priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai – dalinęsi savo mintimis apie skaitymą, knygą, biblioteką.

Flashmobe aktyviai, kūrybingai, spalvingai ir linksmai dalyvavo Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos mokiniai, kartu su savo dailės mokytojais L. Paužuoliene ir G. Grigu.

Gimnazijos bendruomenė sukūrė ir keliaudami miesto gatvėmis, nuo pat gimnazijos iki Laisvės aikštės, demonstravo įspūdingus bei spalvingus plakatus, pristatančius nemokamas bibliotekų paslaugas, tame tarpe ir projekto „3D: Domėkis. Dalyvauk. Dalinkis“ veiklas: kompiuterinio raštingumo ir interneto pradžiamokslio kursus, 3D modeliavimo dirbtuves, „Jaunojo informatiko mokyklėlę“, Integruotas pamokas, Sustabdyto kadro filmukų kūrimą...

Žmonės „apsiginklavę“ flashmobo skiriamuoju ženklu – knygomis, žaisminga fotografavimosi sienelė, spalvingi balionai, gigantiška juosta su užrašu „Bibliotekų metai 2016“, gyva pučiamųjų orkestro muzika ir sulėktuvėse šmėžavę plakatai, pristatantys bibliotekų paslaugas, kaip ir tikėtasi, atkreipė miestelėnų dėmesį. Staiga nutilę ir sustingę stebėjo jiems neįprastą vaizdą. Tokiu išsiskiriančiu savo elgesiu privertėme žmones suklusti ir susidomėti: „kas čia vyksta?“, „ko jie siekia?“, „kaip aš pats galėčiau sudalyvauti?“. 

Tokia nedidelė ir spontaniškai suorganizuota akcija, nepaisant oro, puikiai pavyko: kaip reikiant pagyvinome niūrią penktadienio popietę, pradžiuginome ir nustebinome tiek pačius bibliotekų bendruomenės narius, tiek ir ankstyvą popietę pliaupiant lietui į miestą nepabūgusius išeiti žmones.

Ačiū visiems, kas padėjo spalvingai, iškilmingai, išradingai pradėti 16-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Lauksime jūsų bibliotekose. Iki kitų susitikimų ir susilėkimų!

Į viršų