PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos Jaunimo inovatyvioje erdvėje netrūksta veiklos – nuo balandžio 28 iki gegužės 3 dienos įvyko trys renginiai. Balandžio 28 dieną jaunimo inovatyvioje erdvėje (JIE) Kelmės J. Graičiūno gimnazijos pirmokai  buvo supažindinti su įdomia Pecha Kucha (tariamas trimis skiemenimis pečakuča, o išvertus iš japonų kalbos reiškia „šnabždesiai“, „plepalai“) pristatymo metodika, būtent šiuo formatu buvo pristatyta Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka, jos paslaugos. Gimnazistai apžiūrėjo JIE patalpas, susipažino su erdvės veikla.

Balandžio 29 dieną su jaunimu susitiko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė Eglė Kalibataitė. Pokalbio tema – „Mano savanorystės pavyzdžiai“. Įvairiuose festivaliuose ir renginiuose savanoriaujanti Eglė sakė, kad savanorystė – įvairaus amžiaus žmonių, kurie savo noru laiką, žinias, patirtį ir energiją, negaudami piniginio atlygio, skiria visuomenės naudai. Savanoriška veikla gali būti nedidelė – pagalba vienos dienos trukmės renginyje, arba didesnės apimties, kai tam skiriama keletas valandų savo laisvalaikio kas savaitę ar kasdien. Apsisprendus tapti savanoriu, reikia rasti asmenį ar organizaciją, kuriai reikalinga savanorio pagalba. Eglė save vadina teatro savanore, yra savanoriavusi lėlių teatrų festivalyje „Karakumų asilėlis“, šiuolaikinio meno projekte „Alytaus bienalė“, Lindy hop šokių stovykloje, menų festivalyje „ZooFest“ ir kituose renginiuose. Mergina teigė, kad savanoriaujant gaunama daugiau nei duodama, nes susipažįsti su įvairių kultūromis ir žmonėmis, darai tai, kas tau įdomu, pasitikrini arba realizuoji save, žinoma, padedi organizatoriams įgyvendinti vieną ar kitą sumanymą. Eglės svajonė – per savanorystę prisidėti prie dramblių populiacijos saugojimo. Paskaita organiškai išsivystė į pokalbį, jaunimas taip pat papasakojo, kur jiems teko savanoriauti, kokių patirčių įgijo.
Gegužės 3 dieną bibliotekoje apsilankė žymusis kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius, kurio paskaita vadinosi „Mano sėkmės istorija“, nors pats Rimvydas abejojo, ar galima jo pasiekimus vadinti vien sėkme, nes, pasak jo, į tai įdėta labai daug ir kruopštaus darbo. Patirta visko – ir svaigių pergalių, ir karčių pralaimėjimų. Keliones pamėgęs vaikystėje, beje, puikiai prisimenantis pirmąją išvyką į užsienį – Latviją, Rimvydas taupė pietums skirtus pinigus, kad galėtų keliauti. 2008 m. pradėjo savo įspūdžiais dalintis viename diskusijų forume. Pamatęs, kad jo komentarai ir pasakojimai yra skaitomi, sukūrė asmeninę svetainę. Kiek vėliau atsirado televizijos laida, kurios dėka Makaliaus vardas tapo žinomas beveik kiekvienam. Tuomet į vaikiną ėmė kreiptis daugybė žmonių su prašymais ir patarimais dėl kelionių organizavimo ar tiesiog norėjo išgirsti Makaliaus nuomonę, kaip pigiau atostogauti vienoje ar kitoje šalyje. Pasak Rimvydo, tai, kad jis norintiems keliauti sakė tik tiesą, ir tik tai, ką gerai žinojo, darė jį patikimu. Šalia portalo, atsirado ne tik televizijos laida, bet ir knyga, žurnalas... Šiuo metu jau ne tik užsakinėjamos kelionės, bet jos ir organizuojamos. Rimvydas pasakojo, kad jo pomėgis tapo darbu, tačiau reikia labai stengtis, kad ir pomėgis, ir darbas vieną dieną neatsibostų. Rimvydas Širvinskas sakė Kelmėje apsilankęs pirmą kartą, tačiau gal ir ne paskutinį – kas žino, gal ateityje Makalius organizuos keliones ir į Kelmę...

Nijolė Kančauskienė, vyr. metodininkė


Į viršų