PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filiale gegužės 5 d. vyko teminis vakaras „Vis gražėjantys Viekšniai“. Vakaro tikslas – pasidžiaugti tais darbais, pasiekimais, kurių dėka Viekšniai tampa vis gražesni.


Muzikiniu sveikinimu vakarą pradėjo Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos moksleiviai.
Renginio vedėja bibliotekininkė Sniegina Chriščinavičienė papasakojo, kad renginio pavadinimas gimė skaitant Romos imperatoriaus, filosofo Marko Aurelijaus knygą „Sau pačiam“, kurioje rašoma: „Jeigu nori pradžiuginti save, galvok apie aplinkinių dorybes: Apie vieno veiklumą, kito kuklumą, trečio dosnumą, ketvirto dar ką nors. Juk niekas taip nedžiugina, kaip pavyzdžiai...“
Vakaro metu apie nuveiktus darbus su visais pasidalino Viekšnių seniūnas. Pirmiausia jis pasidžiaugė, kad daugelis nuveiktų puikių darbų priklauso ne tik nuo gautų lėšų, bet ir nuo miestelio gyventojų geros valios, pagalbos. Padėkojo Česlovui Pečetauskui už pagalbą kūriniais iš metalo. Pasidžiaugęs nuveiktais darbais, supažindino su veikla, kuri planuojama ateityje. Viekšnių bendruomenės pirmininkė Genovaitė Čiužienė, pasidžiaugė žmonių geranoriškumu organizuojant talkas, papasakojo apie išvykas, bendruomenės renginius.
. Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos direktorius Vitalijus Lizdenis pasidžiaugė puikiu pedagogų ir mokinių darbu, pasiektais rezultatais, puikiais įvertinimais konkursuose. Viekšnių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Audronė Būzienė džiaugėsi, kad moksleiviai dalyvauja įvairiose olimpiadose, varžybose, kuria filmus, užsiima pačia įvairiausia veikla, garsindami gimnaziją. Viekšnių lopšelio-darželio „Liepaitė“ direktorė Joana Perminienė pasidalijo įspūdžiais apie praėjusiais metais atliktą darželio remontą. Šiemet taip pat gauta lėšų tolesniam lopšelio-darželio gražinimui. Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus pedagogė Genovaitė Čiužienė pasidžiaugė, kad mokiniai mokykloje gali įgyti įvairių specialybių, kad čia moksleiviams suteikiamos puikios žinios. Tai rodo rezultatai įvairiuose konkursuose, užimamos prizinės vietos. Mažeikių TAU universiteto Viekšnių skyriaus atstovė Diana Beišinienė džiaugėsi, kad universitetas (vadovaujamas Aušrelės Gurauskaitės) yra puiki susitikimų vieta, kur studentai įgyja daug žinių, nes kviečiami įdomūs lektoriai. Patys studentai noriai įsijungia į įvairius su menine veikla susijusius užsiėmimus, daug keliauja. Viekšnių pirmosios vaistinės muziejaus vedėja Danutė Končienė papasakojo apie muziejaus veiklą, apie kurią kartais ne viską žinome: eksponatų registravimą, saugojimą, rinkimą. Pasidžiaugė, kad pastaraisiais metais padidėjo domėjimasis muziejumi, nes išaugo lankytojų skaičius. Viekšnių literatų klubo „Iš širdies“ pirmininkė Sniegina Chriščinavičienė pasidalino mintimis apie literatų klubo veiklą. Ji taip pat pristatė Viekšnių bibliotekos veiklą. Pasidžiaugė, kad filialas dalyvauja Mažeikių viešosios bibliotekos vykdomame projekte „Pažangių technologijų ir laisvalaikio centras“. Per paskutinius septynis mėnesius, vykdant projekto veiklas, organizuotas 21 įvairaus pobūdžio renginys: netradicinės, edukacinės pamokos, ekskursijos susipažinti su naujomis technologijomis, laisvalaikio užsiėmimai, paskaitos, teminiai ir literatūros vakarai, mokymai, kaip naudotis demonstracine įranga, bei kompiuterinio raštingumo mokymai.
Teminio vakaro dalyviai džiaugėsi puikiu renginiu, kurio metu visi norintys galėjo pasidžiaugti darbais, kurių dėka Viekšniai gražėja kiekvieną dieną. Renginio dalyvis pedagogas-senjoras Bronislovas Simonaitis pateikė pasiūlymą, jog bibliotekoje galėtų susirinkti ne tik norintys skaityti ar naudotis kompiuteriais, bet ir mėgstantys žaisti šaškėmis, šachmatais.
Renginio pabaigoje bibliotekininkė pasidžiaugė labai gražiu bibliotekos, visų švietimo įstaigų bei Viekšnių bendruomenės bendradarbiavimu. Atsisveikindama perskaitė filosofo Marko Aurelijaus citatą „Dirbk, tačiau nesijausk dėl to nelaimingas ir nenorėk, kad kas nors užjaustų ar stebėtųsi tavimi: norėk tik vieno – daryti ką nors ir nedaryti to priklausomai nuo visuomeninio proto reikalavimų.“
Šis renginys – tai viena iš Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Pažangių technologijų ir laisvalaikio centras“ veiklų. Projektą, kuriame dalyvauja ir Viekšnių filialas, remia Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos projektas „Bibliotekos pažangai 2“.

Sniegina Chriščinavičienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių filialo bibliotekininkė
Nuotraukos Viktoro Pakamanio

Į viršų