PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Balandžio 23 -ąją, Nacionalinės bibliotekų savaitės išvakarėse, Pakruojo savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje svečiavosi komiksų kūrėja, žurnalistė, bibliotekos globėja Miglė Anušauskaitė. Šis susitikimas buvo ilgai planuotas ir lauktas. Bet kūrybos verpetuose įsisukusi Miglė vis negalėjo aplankyti pakruojiečių. Šį kartą Miglė pristatė ne tik savo knygas, bei zinų rinkinį „Miestų istorijos“ (keturių autorių komiksų knygeles apie Vilnių, Kauną, Klaipėdą ir Pakruojį), bet ir komiksų parodą “Knygos įdomiau negu žmonės“.

Miglė Anušauskaitė – jauna ir perspektyvi kūrėja, iliustratorė. Baigusi žurnalistikos bakalauro ir semiotikos magistro studijas, publikavo savo straipsnius kultūriniuose leidiniuose. Nuo 2010 metų yra žinoma kaip talentinga komiksų piešėja. Ji dažnai prisideda prie įvairių knygų iliustravimo, veda komiksų dirbtuves, užsiima mokslo populiarinimo veiklomis.

2014 metais Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos iniciatyvą „Atrask vaikystės biblioteką“ Miglė palaikė viena iš pirmųjų.

Atvykusi į susitikimą, M. Anušauskaitė aplankė vaikų literatūros sektorių, domėjosi naujovėmis, susigundė ir pažaisti interaktyviu stalu. Dalijosi savo atsiminimais apie savo lankymąsi bibliotekoje. Vaikų literatūros sektoriaus vyresnioji bibliotekininkė Lina Ramonienė, priminė, kaip žaislotekai Miglė dovanojo savo mylimą žaisliuką Ežiuką.

Susitikimo metu Miglė Anušauskaitė prisiminė, kad prie bibliotekos veikė Pakruojo fantastų klubas“Selija“, kuriame, būdama paauglė surado ir draugų, ir įdomią veiklą. Galėjo kurti, organizuoti renginius, leisti klubo fenziną „Varūną“. 2003 metais selijiečiai paskatino ir jos kūrybiškumą: apsakymus "Antroji pasakos pusė“, „Žingsniai“, „Nugalėsiu tamsą“ pristatė Pakruojo J.Paukštelio viešojoje bibliotekoje paskelbtam jaunojo kraštiečio, poeto Prano Kasperaičio Kasperavičiaus konkursui. 2003 metais Miglė Anušauskaitė tapo šios premijos laureate.

Anot Miglės, komiksų kūrimas reikalauja daug pastangų. Pirmiausiai reikia susikurti istoriją, o vėliau prasideda sunkiausia viso darbo dalis – tikslingas istorijos išdėstymas komikso langeliais. Tačiau patys komiksai – tai vienas geriausių būdų išreikšti save, savo mintis, emocijas. Komiksai šiandien tampa puikia priemone spręsti įvairias problemas, ugdyti kūrybiškumą bei realizuoti savo idėjas.

Kad komiksai yra ne tik vaikams skirta literatūra, M. Anušauskaitė jau įrodė – 2014 metais ji kartu su Gerda Jord išleido komiksų romaną "10 litų", skirtą S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui per Atlantą. Už šią knygą autorės pernai buvo apdovanotos Patriotų premija.

Komiksų knygeles M. Anušauskaitė rašo ir pati leidžia iki šiol – daugiausiai anglų kalba, nes siekia, kad jas skaitytų ne vien Lietuvoje. Tuo labiau, kad tai – jaunimui skirti kūriniai, o jaunieji lietuviai daugelis moka ir anglų kalbą.

Susitikimo metu Miglę sveikino Pakruojo“Atžalyno“ gimnazijos vaikinų ansamblis.

Judita Jereckienė
Skaitytojų aptarnavimo sk.vedėja
Nuotr. autorė Rima Livanienė skaitytojų aptarnavimo sk. vyresn. bibliotekininkė

Į viršų