PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

2014 metais užgimusi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ šiemet tęsiasi su nauja energija – nauji ir esami bibliotekų globėjai vaikystės bibliotekoje atidaro savo vardu pavadintas knygų lentynas, rengia susitikimus su bendruomenėmis ir dalijasi istorijomis apie savo santykį su biblioteka, perskaitytomis ir asmenybę formuoti padėjusiomis knygomis.

Iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ į bibliotekas siekiama pritraukti visuomenėje žinomų Lietuvos žmonių, galinčių ir norinčių prisidėti prie bibliotekų vykdomos veiklos, priartėti prie vietos bendruomenių ir su jomis pasidalyti savo žiniomis bei patirtimi. Globėjai atlieka labai svarbų vaidmenį, nes savo pavyzdžiu skatina žmones būti aktyvesniais bendruomenės nariais.

Pirmaisiais iniciatyvos gyvavimo metais joje dalyvavo 41 viešoji biblioteka, globoti bibliotekas įsipareigojo daugiau kaip 70 visuomenėje žinomų žmonių – nuo aktorių, laidų vedėjų iki politikų, verslininkų ir ekonomistų. Šiemet „Atrask vaikystės biblioteką“ globėjai kviečiami savo vaikystės bibliotekose atidaryti knygų lentynas, kuriose jie kaupia leidinius, suformavusius juos kaip asmenybes.

Pirmąją iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką“ globėjo lentyną pristatė bene aktyviausias visų laikų bibliotekų globėjas, rašytojas, vertėjas, laidų vedėjas ir visuomenininkas Andrius Tapinas. Šiemet, paskatinti projekto „Bibliotekos pažangai 2“ rengėjų, globoti bibliotekas pradėjo ir vardines lentynas atidarė rašytoja ir Nacionalinės premijos laureatė Ramutė Skučaitė, aktorius Gintaras Mikalauskas, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, rašytojas, žurnalistas, laidų vedėjas bei kūrėjas, filmų garsintojas Rytis Zemkauskas, rašytojas, publicistas, DELFI portalo bendraautoris Andrius Užkalnis, kulinarinių laidų vedėja ir rašytoja, žurnalistė Beata Nicholson, „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė Odeta Bložienė, greičiausias Dakaro ralio lietuvis, komandos „General Financing team Pitlane“ narys Benediktas Vanagas, smuiko virtuozas Vilhelmas Čepinskis, žurnalistas, keliautojas, prodiuseris, sporto komentatorius, protų mūšių vedėjas ir knygų autorius Vytaras Radzevičius.

Kviečiame susipažinti su bibliotekų globėjų mintimis apie bibliotekos ir knygos svarbą jų gyvenime:

A Tapinas Mikalauskas ir Skučaitė Remigijus Simasius
Andrius Užkalnis Rytis Zemkauskas Beata ir Odeta
Čepinskis Benediktas Vanagas  Vytaras radzevicius
Į viršų