PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Projekto įgyvendinimui įsigytas interaktyvus stalas, 3D spausdintuvas, pjaustymo/ploteriavimo aparatas skirtas skrebinimo darbams, žaidimų konsolė, garso sistema, prevencinės priemonės prieš žalingus įpročius. Įrengtas kilnojamasis centras kas 3 mėn. keliamas į Balsių, Klovainių, Linkuvos miesto, Lygumų, Žeimelio padalinius. Projektu siekiama atitraukti mokinius nuo žalingų įpročių, patyčių, sudaryti sąlygas į mokyklą važinėjantiems vaikams turiningai leisti laisvalaikį.

Rajono bibliotekų darbuotojams organizuoti mokymai, jie supažindinti su nauja įranga, jos galimybėmis. Visuose projekte dalyvaujančiuose padaliniuose vyko IRT kilnojamojo centro pristatymai, paskaitos -diskusijos su Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialiste Vilma Žuvininkiene. Tebevyksta užsiėmimai su prevencinėmis priemonėmis prieš žalingus įpročius.

Žeimelio padalinyje organizuota ekskursija „Susipažinkit su 3D spausdintuvo galimybėmis“, pravesta „Informacijos pamoka-kitaip“. Su bibliotekos lankytojais kurtas plakatas apie sveiką gyvenseną „Pagalvok ir sustok“, peržiūrėtas prevencinis filmukas „Bibliotekos pažangai 2 - be žalingų ydų“. Kovo mėn. visi buvo kviečiami į muzikinio klipo „Mylėk save“ kūrimą. Šis klipas taip pat buvo skirtas kovai prieš žalingus įpročius. Balandžio mėn. čia vyko viktorina „Ką aš žinau apie žalingus įpročius?“ , o gegužę - popietė „Kartu prieš žalingus įpročius“, atvirukų bei lankstinukų „Augame sveiki“ gaminimo dirbtuvės.

Pakruojiečiai, vaikų literatūros sektoriuje susipažino su interaktyvaus stalo galimybėmis, vyko edukacinė pamokėlė „Žalingoms ydoms - ne! “. Vaikai pasiskirstę į dvi komandas kūrė plakatą „Mes prieš žalingus įpročius”, sprendė galvosūkius prie ineraktyvaus stalo ir lentos, ieškojo patarlių ir posakių apie žalingus įpročius, kūrė vaidinimą, diskutavo. Visi dalyviai buvo apdovanoti agentūros – visos Lietuvos vaikai Pakruojo labdaros ir paramos fondo dovanėlėmis. Bibliotekoje auginome „Minčių medį” ant kurio vaikai kabino pamąstymus bei pastebėjimus apie žalingus įpročius. Vyko jų aptarimas.

Klovainiuose buvo atidarytos skrebinimo darbų dirbtuvės, kuriose, panaudodami specialų, šiam darbui skirtą pjaustymo/ploteriavimo aparatą bibliotekos lankytojai gamino atvirutes, paruošė jų parodą. Vaikai dalyvavo kūrybinėje – edukacinėje valandėlėje „Aš prieš žalingus įpročius". Jie piešė plakatus, kuriuose pavaizdavo, kokius žalingus įpročius mato kasdien, tai - rūkymas, alkoholio ir energetinių gėrimų vartojimas. Vyko diskusija. Šie darbeliai buvo eksponuojami bibliotekoje. Kovo mėn. bibliotekininkė visus pakvietė į valandėlę „Aš esu geras draugas“, kurioje vaikai buvo mokomi tolerancijos. Balandžio mėn. čia vyko viktorina „Žalingi įpročiai kenkia sveikatai“. Gegužės mėn. popietės ir praktiniai užsiėmimai „Judėjimas-sveikatos ir džiaugsmo šaltinis“, „Judam, judam!“, „Linksmai ir įdomiai leidžiam laisvalaikį“.

Balsių padalinyje vaikai sudarinėjo ir piešė „Sveiko maisto piramidę“. Apžvelgus ją, vaikai padarė išvadą, kad tas, ką jie labiausiai mėgsta (saldumynus ir kokakolą), nėra sveika, o bibliotekininkė renginį paįvairino informacija iš interneto. Balandžio mėn. vyko viktorina „Apie žalingus įpročius“, gegužės mėn. popietė „Laikykime gėlę vietoj cigaretės“.

Lygumų padalinyje kovo mėn. vyko popietė „Sakau Ne! žalingiems įpročiams“, balandžio mėn. vyko užsiėmimai skrebinimo dirbtuvėlėse, gegužės mėn. popietė-viktorina „Augu sveikas, be žalingu įpročių“.

Linkuvos miesto padalinyje vyko popietė „Su biblioteka prasideda atradimai“, kurios metu jauniesiems linkuviečiams buvo organizuoti mokymai, kaip naudotis žaidimų konsole, vaikai dalyvavo piešinių konkurse „Ką veikiame prie žaidimų konsolės“. Čia jie ne tik nupiešė žaidimus, kuriuos labai smagu žaisti naudojantis konsole, bet ir patys pasiūlė ir iliustravo įdomius laisvalaikio praleidimo būdus. Balandžio mėn. vyko plakatų konkursas „Laisvalaikis be žalingų įpročių“, viktorina „Gyvenkime sveikai“. Gegužės mėn. prevencinių priemonių pristatymas.

Džiaugiamės turėdami galimybę įgyvendinti šį projektą , kuris atveria didžiules pažinimo galimybes, suteikia daug teigiamų emocijų jauniesiems bibliotekų lankytojams. Ypač smagu, kad atsiradus naujoms priemonėms padidėjo bibliotekų patrauklumas ir žinomumas.

Esame labai dėkingi projekto „Bibliotekos pažangai 2“ projektų bendruomenėms koordinatoriui Donatui Kubiliui už visokeriopą pagalbą, partneriams – Žeimelio gimnazijai ir Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, kurie geranoriškai įsijungė į projekto veiklą ir jis tapo dar įdomesnis.

Projektas dalinai finansuojamas nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir LR Kultūros ministerijos lėšomis.

Į viršų