PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos penkiuose filialuose – Patašinės, Liudvinavo, Draugystės, Sasnavos ir Igliaukos gegužės 3-13 dienomis vyko Fotografijos mokymai jaunimui. Šiuos užsiėmimus vedė Viešosios bibliotekos darbuotojai Vaidas Baranauskas, Raminta Liubelionienė, Gerda Matusevičienė, įgiję teorinių žinių ir praktinių gebėjimų darbuotojų mokymų metu.

Mokymai susilaukė didelio bendruomenių jaunimo susidomėjimo. Juose dalyvavo 52 jauni žmonės besidomintys fotografija – norintys išmokti fotografuoti, pradedantys fotografuoti ar jau turintys šios patirties. Mokymų dalyviai susipažino su pagrindiniais fotoaparato parametrais, ekspozicijos elementais, kompozicijos taisyklėmis. Praktinė užsiėmimų dalis vyko gamtoje, bibliotekas supančioje aplinkoje – miesto ar gyvenvietės erdvėje. Sugrįžus ir įkėlus nuotraukas į kompiuterį, jos buvo aptariamos, analizuojamos klaidos ir vėl fotografuojama. Nors ne visi mokymų dalyviai turėjo fotoaparatus, kai kurie fotografavo ir išmaniaisiais telefonais, tačiau tai nesutrukdė padaryti gražių nuotraukų. Mokymų rezultatas – bibliotekose surengtos fotografijų parodos, o geriausi darbai rugsėjo mėnesį bus eksponuojami Viešosios bibliotekos Vaikų edukacijos ir laisvalaikio centro Ekspozicijų galerijoje.

Mokymų metu socialiniame tinkle Facebook buvo sukurta IT kartos fotografijos grupė, į kurią pakviesti visi Fotografijos mokymų dalyviai. Čia galima dalintis nuotraukomis, nuorodomis apie fotografiją, komentuoti ir klausti.

Mokymai surengti įgyvendinant Bibliotekos pažangai 2 projektą „IT kartos iniciatyvos bibliotekoje“.

Violeta Ruseckienė
Viešosios bibliotekos vyresn. metodininkė

Į viršų