PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Birželio 7  d. į Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filiale organizuotą edukacinį užsiėmimą buvo pakviesti Viekšnių šv. Jono Krikštytojo parapijos vaikų dienos centro lankytojai, kuriuos lydėjo pedagogės Henrita Kateivienė ir  Dalia Margytė.


Bibliotekininkė Sniegina Chriščinavičienė vaikams pristatė 1799 m. birželio  6 d. gimusio rusų  romantizmo poeto ir rašytojo, laikomo geriausiu rusų poetu ir modernios rusų literatūros pradininku, Aleksandro Puškino biografiją ir kūrybą. Rašytojas parašė daug įvairaus žanro kūrinių. Dar mokydamasis Carskoje Selo licėjuje pradėjo rašyti eilėraščius, vėliau poemas, balades, romantinius kūrinius, elegijas. Savo kūryboje autorius atskleidė maištingos laisvės siekiančios, nelaimingą meilę išgyvenančios asmenybės problemas. Parašė eiliuotą romaną „Eugenijus Oneginas“. Aleksandras Puškinas rašė ir vaikams. Remdamasis auklės pasakojimais parašė stilizuotų eiliuotų pasakų: „Pasaka apie pupą ir jo tarną Baldą“, „Pasaka apie carą Sultaną“, „Pasaka apie žvejį ir žuvelę“, „Pasaka apie mirusią caraitę ir apie septynis milžinus“, „Pasaka apie auksinį gaidelį“ ir kt.  Susipažinę su A. Puškino biografija ir kūryba, vaikai turėjo galimybę pamatyti pagal autoriaus parašytas pasakas sukurtus filmukus.
Vėliau moksleiviams buvo pasiūlyta susipažinti su naujai gautomis knygomis: „Trumpos lietuvių pasakos apie gyvūnus“, Shel  Silverstein „Dovanų medis“, Vytauto Račicko „Naminukas“, Lewis Carroll „Alisa Veidrodžio karalystėje“ ir kt. Vaikams  buvo pasiūlyta knygas paimti skaitymui į namus.
Bibliotekininkė papasakojo apie Viekšnių filialo dalyvavimą Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekte „Pažangių technologijų ir laisvalaikio centras“, kurį remia Lietuvos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektas „Bibliotekos pažangai 2.

Sniegina Chriščinavičienė  
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Snieginos Chriščinavičienės

Į viršų