PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Birželio 9 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filiale vyko edukacinis užsiėmimas, skirtas supažindinti vaikus su Vytauto V. Landsbergio – poeto, publicisto, teatro ir kino režisieriaus, vaikų rašytojo kūryba.


Į užsiėmimą buvo pakviesti Viekšnių šv. Jono Krikštytojo parapijos vaikų dienos centro lankytojai bei kiti miestelio vaikai. Vaikus iš dienos centro lydėjo mokytojos Henrita Kateivienė ir Dalia Margytė.
Bibliotekininkė Sniegina Chriščinavičienė pirmiausia vaikus supažindino su Vytauto V. Landsbergio biografija bei pristatė bibliotekoje turimas jo knygas: „Briedis Eugenijus Uogieninas“, „Obuolių pasakos“, „Dominykas Dvasių Karalystėje“, Arklio Dominyko kelionė į žvaigždes“, „Pasakos nepasakos“ ir „Angelų pasakos“. Iš pastarosios knygos perskaitė „Pasaką be galo“, kurioje autorius labai gražiai moko, kaip nereikėtų skubėti trumpinti vardų.
Po to vaikai žiūrėjo Vytauto V. Landsbergio filmus, skirtus visai šeimai. Po peržiūros jie turėjo galimybę susipažinti su naujausiomis knygomis. Tai Vydo Asto sakmė „Sukilimas“, Solveigos Masteikaitės novelių knyga „Lėti ir tylūs dalykėliai“, Claire Barker juokelių ir išdaigų knyga „Šunelis vaiduoklis. Kaulelis Pipiras“, Stanislovo Abromavičiaus eilėraščių ir mįslių knyga „Ežiukas – adatėlių kamuoliukas“ ir rašytojo eseisto Gendručio Morkūno apsakymai apie kitokius vaikus „Traškančios žvaigždės“. Vaikai šias knygas galėjo pasiimti skaityti į namus.
Viekšnių filialas dalyvauja Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekte „Pažangių technologijų ir laisvalaikio centras“, kurį remia Lietuvos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektas „Bibliotekos pažangai 2. Šis renginys – tai viena iš projekto veiklų.

Sniegina Chriščinavičienė
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Snieginos Chriščinavičienės

 

Į viršų