PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Birželio 18-19 d. Panevėžio rajone esančiame Puziniškio dvarelyje vyko VIII-asis Aukštaitijos bibliotekininkų kultūros ir sporto sąskrydis. Jame dalyvavo 6 komandos iš Panevėžio, Anykščių, Molėtų, Zarasų ir Pasvalio bibliotekų ir mes – Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos atstovai.

Tačiau apie viską iš eilės.

Nors rytas buvo lietingas ir niūrus, mūsų komandos šmaikščiu pavadinimu „Paršelių rojus“ nuotaikos tai nesugadino. Su geromis emocijos išvykome į visų komandų pasitikimo ir registracijos vietą – vaizdingą Smilgių etnografinę sodybą. Sąskrydžio organizatorių – Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovų – pasitikti toliau patraukėme į Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimtinę, Puziniškio dvarelio teritorijoje įsirengėme stovyklavietę.

Tuomet bibliotekininkai su gausiu kolegų ir jas palaikančiųjų būriu susirinko prie estrados, kur vyko linksma programa – komandų prisistatymai pasakų tema. Kadangi šiųmetė bibliotekininkų sueiga buvo skirta dvarams, tai ir komandų prisistatymai tema „Pasakos ir kiti šposai“, stovyklaviečių papuošimas buvo susiję su aukštaitiškais mažųjų dvarų istorijos papročiais. Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos komanda žiūrovams dovanojo teatralizuotą ir išradingą savo pasakos apie tris paršiukus versiją, kurioje tilpo ir dvarai, kultūra, ir emigracija, net ir politika... Prisistatymas buvo ne tik linksmas ir įdomus, visiems suteikęs daug juoko ir gerų emocijų.

Iškilmingame sąskrydžio atidaryme dalyvavo rajono meras P. Žagunis, LR Seimo narė R. Juknevičienė, Panevėžio rajono tarybos narys A. Birbilas.

Vėliau komandos varžėsi sportinėse estafetėse, išradingumo bei kūno ir proto miklumo reikalaujančiose užduotyse, kurias kolegoms parengė organizatoriai. Pirmoji sportinė rungtis – ypač azartiškai ir linksmai su šluotomis žaistas „Liokajų futbolas“. Įdomios buvo ir kitos estafetės – dvaro ponų ir tarnų, varžymasis kankorėžių taiklumo rungtyje. Taip pat visų dalyvių laukė smagi magiška kupolinių užduotis bei apsilankymas pas „dvaro liekarių“. Su visomis užduotimis Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos komanda susitvarkė puikiai.

Sąskrydžio dalyvius linksmino Smilgių kapela „Aušrinė“, šokių mokė profesionali šokių mokytoja N. Vydžiūtė, dainavo V. Dzežulskis. Dalyviai noriai tapo dvarelio istorijos dalyviais – persivilkę senoviniais rūbais įsiamžino retrofotosesijoje. Vakare dalyviai vaišinosi šeimininkų išvirta kvapnia žolelių arbata ir gardžia koše, skambant gyvai muzikai šildėsi prie draugystės laužo. O dainos ir šokiai netilo iki pat paryčių.

Antrąją sąskrydžio dieną, po visų proto mūšių, sporto rungčių ir padūkinėjimų, suvedus rezultatus paaiškėjo, kad Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojų komanda pelnė ne tik kūrybiškiausios bibliotekos nominaciją, bet ir nuskynė pergalę bei iškovojo teisę rengti 2017-ųjų metų Aukštaitijos bibliotekininkų sąskrydį!

Antrieji buvo Pasvalio M. Katiliškio bibliotekos komanda, tretieji – Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekos komanda.

Abi sąskrydžio dienas lydėjo svetingi šeimininkai, šaunūs kolegos, puikus oras, nuostabi gamta, gera nuotaika.

Dėkojame Panevėžio rajono savivaldybės viešajai bibliotekai už puikiai suorganizuotą sąskrydį! O 2017 m. Aukštaitijos bibliotekininkų sąskrydis vėl vyks Panevėžyje.

 

Į viršų