PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Jau šiandien galime pasakyti, kad projekto „IRT centro įkūrimas Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje“ dėka bibliotekos tapo didesniais traukos centrais, jose labiau mėgsta lankytis vaikai, o bibliotekos darbuotojos kviečia juos susipažinti ne tik su nauja įranga, jos galimybėmis , dalyvauti įvairiuose renginiuose. Smagu, kad bibliotekininkėms į pagalbą atskubėjo ir keletas savanorių, kurie padeda organizuoti renginius. Geltonaisiais mokykliniais ir maršrutiniais autobusais važinėjantys į mokyklas vaikai turi galimybę bibliotekose prasmingai leisti laisvalaikį.

Penkiuose padaliniuose (Linkuvos, Balsių, Klovainių, Lygumų, Žeimelio) ir vaikų lit. sektoriuje paskaitas apie žalingų įpročių žalą pravedė Pakruojo visuomenės sveikatos centro specialistė V. Žuvininkienė. Vaizdinės medžiagos pagalba ji kalbėjo apie nemalonius , kartais sukrečiančius dalykus, pravedė praktinius užsiėmimus todėl labai aiškiai vaikai galėjo suprasti ir įvertinti pasekmes . Mergaites ypač gąsdino išorės pokyčiai (buvo pateikiamos nuotraukos pradėjusių vartoti narkotikus ir kaip tie žmonės atrodo po 2-3 metų).

Šiuose padaliniuose ir vaikų lit. sektoriuje bibliotekininkės organizavo viktorinas, duris atvėrė skrebinimo dirbtuvėlės, kuriose buvo gaminami knygų skirtukai, atvirukai, vyko prevencinių žaidimų prieš žalingus įpročius pristatymas, diskusijos, popietės, filmukų bei plakatų kūrimas.

Nors projektas dar tęsiasi, jau dabar galime pasakyti, kad gerai padirbėjome. Skaičiais sunku pamatuoti kiek sumažės priklausomybė nuo žalingų įpročių, bet manome, kad vykdant tokią prevenciją teigiamų rezultatų tikrai pasieksime, nes tik situacijos analizė, jos apžvalga, kalbėjimas, pasakojimas, diskusija, kino filmų aptarimas, pasekmių analizė verčia jaunimą susimąstyti. Labai smagu, kai renginių metu išgirsti iš dalyvių tokį sakinį „Aš tai gyvenime nenaudosiu narkotikų, nei gersiu, nei rūkysiu“.

Baigiantis projektui, norisi pasidžiaugti ir įsigyta nauja įranga (3D spausdintuvu, garso sistema, priemonėmis sveikatingumo edukacijai, skrebinimo aparatu, žaidimų konsole, planšetiniais kompiuteriais) ir dar kartą padėkoti projekto rėmėjams:

Projektas dalinai finansuojamas nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir LR Kultūros ministerijos lėšomis,

partneriams – Žeimelio gimnazijai ir Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui ir be abejo vykdytojams.


Pakruojo Juozo Paukštelio VB
vaikų lit. sektoriaus vyresn. bibliotekininkė
Lina Ramonienė

Į viršų