PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Spalio 13 d. Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34) šurmuliavo vaikai, jaunimas, senjorai, rinkosi bibliotekos partnerių (KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto, „Ąžuolo“ bei „Rožyno“ progimnazijų) bei vietos valdžios ir projekto „Bibliotekos pažangai 2“ atstovai. Tądien čia vyko šventinis renginys bendruomenei, žymėjęs bibliotekos projekto „3D: Domėkis. Dalyvauk. Dalinkis“ įgyvendinimo pabaigą.

Renginį pradėjo Panevėžio Muzikinio teatro Sigita Sičiūnienė, bibliotekos erdves užpildžiusi melodingais, rafinuotais smuiko garsais.

„Atrodo visai neseniai kvietėme jus kartu pasidžiaugti laimėtu projektu, o šiandien norime pristatyti projekto darbo vaisius „<...>“ – pirmoji sveikinimo žodį tarė bibliotekos direktorė Aurelija Matulevičienė.

Projekto vadovė Gitana Navagruckienė papasakojo apie projekto veiklas. „Šiandien, kartu su jumis, noriu pasidžiaugti projekto rezultatais. O nuveikta, išties daug“ – kalbėjo ji. „Kartu su partneriais: KTU Panevėžio institutu, „Ąžuolo“ ir „Rožyno“ progimnazijomis 6-iose miesto bibliotekose vykdėme įvairias veiklas: integruotos pamokos buvo skirtos „Rožyno“ progimnazijos moksleiviams. „Ąžuolo“ progimnazijos pradinukai lankė „Jaunojo informatiko mokyklėlę“. Vyko 3D modeliavimo, sustabdyto kadro, skaitmeninių vaizdų kūrimo ir redagavimo užsiėmimai, skirti miesto vaikams ir jaunimui. Nepamiršome ir vyresnių bendruomenės narių – jiems organizavome kompiuterinio raštingumo mokymus. Iš viso projekto metu įvyko 710 užsiėmimų, kuriuose sudalyvavo per 458 gyventojus. Apsilankymų skaičius bibliotekose siekia 3833“.

„Džiugu, jog nors projektas baigiasi – veiklos tęsiasi: Jaunieji informatikai toliau žinias gilins vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“. Stop kadro filmukų kūrimo užsiėmimai vyks „Žiburėlio“ bibliotekoje. Skaitmeninės fotografijos programa išaugo į edukacinę programą, kuri, susidarius grupei, gali persikelti į bet kurią biblioteką ar darbo kolektyvą. 3D modeliavimo užsiėmimai vyks Smėlynės bibliotekoje. Visiems gyventojams 3D spausdinimo paslauga, už atitinkamą mokestį taip pat bus prieinama. Kompiuterinio raštingumo mokymai bus tęsiami Viešojoje, Smėlynės, Židinio, Šiaurinėje ir Parko bibliotekose. Integruotų pamokų modelis bus pristatytas miesto švietimo įstaigoms, su tikslu šią veiklą pritaikyti ir kitose miesto ugdymo įstaigose“ – kalbėjo G. Navagruckienė.

Savo patirtimi, projekto metu gauta nauda dalijosi ir patys veiklų dalyviai.

Apie tai, kaip 3D technologijas galima panaudoti pamokose kalbėjo „Rožyno“ progimnazijos matematikos mokytoja Laima Užkuraitienė. „Vaikams labai aktualu vaizdingumas, kai gali ne tik pamatyti, bet ir paimti, pačiupinėti. Pamokose taikant 3D spausdintuvu pagamintas trimates vaizdines priemones, mokomieji dalykai tapo įdomesni, suprantamesni“ – džiaugėsi pedagogė.

Kaip sekėsi 3D modeliavimo užsiėmimų dalyviams, kokius daiktus susimodeliavo, o vėliau 3D spausdintuvu pasigamino (tai ir knygų skirtukai, vardiniai raktų pakabukai ir kt.) moksleiviai, papasakojo Smėlynės bibliotekos vedėja L. Breskienė.

Miglė Nasevičienė pristatė sustabdyto kadro animacinių filmukų kūrybinių dirbtuvių veiklą: kaip vaikams sekėsi rasti idėjų, fotografuoti, maketuoti medžiagą. Buvo parodyta keletas nuotaikingų skirtingos technikos vaikų sukurtų filmukų.

„Ąžuolo“ progimnazijos pedagogė Daiva Stefanavičienė kalbėjo apie tai, ką naudingo išmoko „Jaunojo informatiko mokyklėlės“ nariai. „Tai buvo patys mažiausi projekto dalyviai – didžiulis iššūkis, bet susitvarkėme“ – sakė ji.

Senjorė Milda Misevičienė dalinosi savo įspūdžiais, ar išties kompiuterinio raštingumo kursų metu įgytas žinias ji pritaiko gyvenime. Moteris teigė, jog mokymai, ne tik praplėtė jos informaciniams gebėjimus, bet ir pagerino gyvenimo kokybę: praplėtė akiratį, laisvalaikio užimtumą, savirealizaciją.

Į renginį įsitraukė ir keletą žodžių tarė „Bibliotekos pažangai 2“ atstovas, projekto koordinatorius Donatas Kubilius, palyginęs projektą su gražia gėle, kuri papuošė 45 „Bibliotekos pažangai 2“ finansuotų ir Lietuvos bibliotekose vykdomų projektų, puokštę.

Su projekto pabaigtuvėmis sveikino savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė. Ji perfrazavo projekto pavadinimą: 3D: dėkok (dalyviams už žingeidumą, kolektyvui už iniciatyvą), džiaukis (rezultatais) ir didžiuokis (visos miesto bendruomenės – vaikai, jaunimas, tiek ir senjorai – įtraukimu).

Bibliotekos direktorė už sėkmingą bendradarbiavimą padėkojo partneriams, įteikė jiems padėkos ir atminimo dovanos – 3D spausdintuvu pagamintas vazas su rudeniškomis gėlėmis. Padėkas gavo ir „Rožyno“ progimnazijoms mokytojai – L. Užkuraitienė, J. Dugnienė, V. Vaitkevičienė, R. Gedzevičius – už integruotas 3D ir matematikos, biologijos, dailės, technologijų pamokas bei Ąžuolo“ progimnazijos pedagogė Daiva Stefanavičienė už „Jaunojo informatiko mokyklėlės“ veiklą. Projekto komandai (vadovei Gitai, Indrei, Loretai, Miglei), bibliotekoms, kuriose vyko projekto veiklos bei savanoriui Gvidui už nuoširdų ir efektyvų darbą taip pat įteiktos padėkos.

Projekto pristatymo renginys užbaigtas simboliška akcija. Kadangi projekto atidarymo renginio metu bibliotekos kiemelyje pasodintas obelaitės sodinukas dar auga, todėl nutarta simboliškai sumesti 3D spausdintuvu pagamintus obuoliukus (projekto „vaisius“, rezultatus) į vazą.Na o tuomet visi – partneriai, kuratorius, komanda – įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Po oficialiosios dalies visi neskubėjo skirstytis. Kas apžiūrėjo nuotraukų stendus, pristatančius visas projekto veiklas, kas stebėjo kaip veikia 3D spausdintuvas ar šnekučiavosi. Kiekvienas šventės dalyvis kaip atminimo dovanėlę gavo 3D spausdintuvu pagamintą knygų skirtuką

Projekto „3D: Domėkis. Dalyvauk. Dalinkis“ dėka biblioteka tapo didesniu traukos centru, sudarančiu galimybes saviraiškai, leidusiu atrasti naujas kokybiško laisvalaikio praleidimo būdus, užimančiu margą Panevėžio bendruomenę.

Indrė Lašinytė,
projekto viešinimo koordinatorė

Į viršų