PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Pastaraisiais metais jau beveik visiems įprasta, kad bibliotekose vykdomos ne vien su knygomis susijusios veiklos. Čia gausu įvairių kitokio formato renginių, tokių kaip užsiėmimai su konstruktorių rinkiniais, trimatėmis modeliavimo programomis ir 3D spausdintuvu, interaktyvūs šokiai, boulingas, kt.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai nenustygsta vietoje ir plėtoja vis naujas idėjas, stengdamiesi pritraukti miesto ir rajono jaunuomenę į biblioteką. Taip gimė projektas „Jaunimo divizionas – ateik, mąstyk šturmuok“, kurį finansavo Šilutės rajono savivaldybė. Jo esminis tikslas – sukurti naują nemokamą paslaugą jauniems žmonėms – Galvosūkių kambarį, įtraukiant juos į bibliotekos organizuojamą novatorišką veiklą, skatinančią jų saviraišką, užimtumą, partnerystę, keitimąsi iniciatyvomis, idėjomis, patirtimi.

Galvosūkių arba pabėgimo kambariai yra sparčiai populiarėjanti pramoga tarp jaunimo. Jų apstu didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Pagrindinis Galvosūkių kambario principas – dalyvių grupė užrakinama uždaroje patalpoje, kurioje turi atlikti įvairias užkoduotas logines užduotis bei sugalvoti, kaip iš ten išeiti per tam tikrą laiką. Adrenalino pliūpsnis ir gerai praleistas laikas – garantuotas! Ši paslauga dažniausiai yra mokama ir ne visiems prieinama.

Rugsėjo mėnesį, Galvosūkių kambario atidarymo proga, į Šilutę atvyko viešosios bibliotekos partneriai iš Balstogės Lukašo Gurnickio bibliotekos (Lenkija). Svečiai buvo pirmieji, išbandę šią pramogą. Jie varžėsi su Šilutės jaunimo komanda. Neviršijant nustatyto laiko išspręsti logines užduotis ir ištrūkti iš Galvosūkių kambario pavyko Šilutės jaunimo komandai. Jie ir tapo varžytuvių nugalėtojais. O štai Balstogės Lukašo Gurnickio bibliotekos specialistams laikas pasibaigė nespėjus išspręsti užduočių. Visi dalyviai gavo daug pozityvių įspūdžių, o nugalėtojai – dar ir prizų.

Nuo atidarymo dienos visi norintys ir subūrę bendraminčių komandą galėjo nemokamai išbandyti Galvosūkių kambarį trečiadieniais ir penktadieniais. Ši bibliotekininkų idėja sulaukė didelio šilutiškių susidomėjimo. Nespėjus praeiti net kelioms savaitėms nuo Galvosūkių kambario pristatymo, laisvos vietos buvo rezervuotos net mėnesiui į priekį. Nebuvo nė vienos numatytos dienos, kai niekas nebūtų atvykęs.

Bibliotekininkams, kuruojantiems ir stebintiems Galvosūkių kambaryje uždarytas, iš jo ištrūkti bandančias komandas, teko pamatyti įvairiausio spektro emocijų. Susikaupimą, pasimetimą ir nežinojimą slenkant laikui keičia dalyvių susijaudinimas ir užplūdęs adrenalinas, kai bėgant paskutinėms sekundėms renkama skaičių kombinacija. Juk po šio veiksmo turi atsidaryti durys. Sėkmingai išėjusius iš Galvosūkių kambario dažniausiai apima euforija, džiaugsmas, pasitikėjimas savo jėgomis ir komanda.

Žiemą planuojama padaryti pertrauką, tad nuo gruodžio mėnesio kambarys neveiks. Pavasarį šilutiškiai vėl bus laukiami atnaujintame, modernizuotame ir naujomis užduotimis praturtintame Galvosūkių kambaryje.

Informaciją parengė
Dalia Vasiliauskytė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Į viršų