PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI
Biblioteka – visuomenės atspindys 2016-06-10

Biblioteka – visuomenės atspindys

2016-uosius paskelbus Bibliotekų metais, Lietuvoje, ko gero, pirmą kartą istorijoje parengta tiek daug bibliotekų projektų. Net 45 šalies viešosios bibliotekos kartu su partneriais įgyvendina Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuojamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir Kultūros ministerijos iš dalies finansuojamus projektus, kuriais siekiama pagerinti vietos bendruomenių gyvenimo kokybę.

Skaityti daugiau...

Bibliotekų olimpiada artėja! 2016-06-09

Bibliotekų olimpiada artėja!

Jau visai greitai, birželio 18 d., Nacionalinės bibliotekų olimpiados finale paaiškės sumaniausios, vikriausios Lietuvos bibliotekos ir jų bendruomenės.

Skaityti daugiau...

Panevėžio vaikų bibliotekoje įsikūrė filmukų dirbtuvės 2016-06-07

Panevėžio vaikų bibliotekoje įsikūrė filmukų dirbtuvės

Bibliotekų metais tęsiame pažintį su netradiciniais šalies bibliotekose vykdomais projektais. Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ nuo metų pradžios veikia sustabdyto kadro filmukų dirbtuvės. Tai – moksleiviams skirto Panevėžio bibliotekos vykdomo projekto „3D: Domėkis. Dalyvauk. Dalinkis“ viena iš veiklų.

Skaityti daugiau...

Telšių biblioteka tapo pažangiu kalbų mokymosi centru 2016-06-02

Telšių biblioteka tapo pažangiu kalbų mokymosi centru

Šiuolaikinė biblioteka jau nėra vien tik knygų išdavimo vieta. Bibliotekų metais tai geriausiai patvirtina ne viena modernėjanti, vis naujas paslaugas savo bendruomenei teikianti šalies biblioteka. Vienas tokių pavyzdžių – Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės biblioteka, kurioje vykdomas projektas „Moki žodį – randi kelią“. Jame dalyvaujantys telšiškiai bibliotekoje mokosi anglų, vokiečių, rusų, prancūzų, ispanų ir švedų kalbų.

Skaityti daugiau...

Įvyko projekto „Bibliotekos pažangai 2“ įgyvendinimo priežiūros grupės posėdis 2016-05-10

Įvyko projekto „Bibliotekos pažangai 2“ įgyvendinimo priežiūros grupės posėdis

Gegužės 3 dieną buvo surengtas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ įgyvendinimo priežiūros grupės posėdis. Posėdžio metu pristatyti ir aptarti pagal projekto programą 2015 metais nuveikti darbai, pasiekti finansiniai rodikliai, patvirtinti projekto 2016 metų veiklos ir biudžeto planai.

Skaityti daugiau...

Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ 2015 metais nuveikti darbai pristatomi veiklos ataskaitoje 2016-04-25

Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ 2015 metais nuveikti darbai pristatomi veiklos ataskaitoje

2015 m. Lietuvos viešosiose bibliotekose buvo toliau įgyvendinamas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuojamas projektas „Bibliotekos pažangai 2“: metų pradžioje Nacionalinė biblioteka kartu su Kultūros ministerija paskelbė kvietimą viešosioms bibliotekoms teikti bendruomenėms skirtų projektų paraiškas daliniam finansavimui gauti. Iš viso sulaukta net 57 bibliotekų kartu su partneriais pateiktų bendruomenių poreikius atitinkančių paraiškų. Nors projekto įgyvendinimo pradžioje buvo numatyta finansuoti 30 projektų, įvertinus bibliotekų bendruomenėms norimą sukurti pridėtinę vertę, pritarta net 45 naujiems bibliotekų projektams.

Skaityti daugiau...

Pirmoji nacionalinė „Bibliotekų olimpiada“ kviečia pakovoti už savo bibliotekos ir krašto garbę! 2016-04-25

Pirmoji nacionalinė „Bibliotekų olimpiada“ kviečia pakovoti už savo bibliotekos ir krašto garbę!

Mieli bibliotekininkai ir bibliotekininkės,

Kviečiame jus dalyvauti pirmoje „Bibliotekų olimpiadoje“ Lietuvoje! Nacionaliniais bibliotekų metais Lietuvos bibliotekos ir jų bendruomenės raginamos dalyvauti Nacionalinėje bibliotekų olimpiadoje, kurioje nugalės sumaniausia, aktyviausiai skaitanti ir daugiausiai žinių turinti biblioteka ir jos bendruomenė.

Skaityti daugiau...

Kviečiame klausytis – radijo laidų ciklas apie bibliotekų įgyvendinamus projektus bendruomenėms! 2016-04-18

Kviečiame klausytis – radijo laidų ciklas apie bibliotekų įgyvendinamus projektus bendruomenėms!

Nuo 2016 m. balandžio 14 d. per Lietuvos radiją transliuojama nauja informacinė laida „Bibliotekoje kuria bendruomenės“. Kiekvieną ketvirtadienį 15.30 klausykitės reportažų apie viešųjų bibliotekų įgyvendinamus projektus bendruomenėms, iš dalies finansuojamus Lietuvos nacionalinės bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ lėšomis. Pasakosime apie naujas bibliotekų paslaugas, įkurtas kultūrines ir edukacines erdves, įdomias partnerystes. Keliausime nuo Utenos iki Klaipėdos, nuo Vilniaus iki Šilutės, aplankysime Telšius, Plungę ir Palangą, užsuksime tiek į dideles, tiek ir mažas skirtingų regionų bibliotekas, iš pirmų lūpų išgirsime projektą įgyvendinančių bibliotekų atstovų patirtį.

Skaityti daugiau...

Vilniaus knygų mugėje apdovanoti rekordinio „Bibliomūšio“ nugalėtojai 2016-02-29

Vilniaus knygų mugėje apdovanoti rekordinio „Bibliomūšio“ nugalėtojai

Vasario 25 dieną Vilniaus knygų mugėje surengti rekordinės protų mūšių lygos „Bibliomūšis“ apdovanojimai. Renginyje paskelbtos ir apdovanotos trys geriausiosios bibliotekos, triumfavusios mėnesį trukusiuose interaktyviuose protų mūšiuose, kuriuose varžėsi apie 170 komandų ir beveik 1200 dalyvių iš visos Lietuvos.

Skaityti daugiau...

Paaiškėjo „Bibliomūšio“ nugalėtojai! 2016-02-18

Paaiškėjo „Bibliomūšio“ nugalėtojai!

DĖMESIO – PATIKSLINTI REZULTATAI 

Skaityti daugiau...

„Bibliomūšių“ protų lyga jau finišo tiesiojoje 2016-02-11

„Bibliomūšių“ protų lyga jau finišo tiesiojoje

Vasario 10 dieną įvyko jau ketvirtasis (priešpaskutinis) „Bibliomūšio 2016“ žaidimo etapas.

Skaityti daugiau...

Po trijų „Bibliomūšio“ etapų keičiasi turnyro lyderiai 2016-02-04

Po trijų „Bibliomūšio“ etapų keičiasi turnyro lyderiai

Vasario 3 dieną įvyko jau trečiasis „Bibliomūšio 2016“ žaidimo etapas. Jame dalyvavo 164 bibliotekų komandos iš visos Lietuvos.

Skaityti daugiau...

Po dviejų „Bibliomūšio“ etapų aiškėja lyderiai 2016-01-28

Po dviejų „Bibliomūšio“ etapų aiškėja lyderiai

Sausio 27 dieną įvyko jau antrasis „Bibliomūšio 2016“ žaidimo etapas.

Skaityti daugiau...

Iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ su nauja energija tęsiasi ir 2016-ais metais. Kviečiame aktyviai dalyvauti! 2016-01-18

Iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ su nauja energija tęsiasi ir 2016-ais metais. Kviečiame aktyviai dalyvauti!

2014 m. užgimusi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ organizuojama iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ tęsiasi! Prasidėjus 2016-iesiems metams, raginame bibliotekas su nauja energija ieškoti ir į savo veiklas įtraukti naujus globėjus ir palaikyti ar atnaujinti ryšį su jau esamais.

Skaityti daugiau...

Atmintinė „Bibliomūšio“ žaidėjams 2016-01-15

Atmintinė „Bibliomūšio“ žaidėjams

Ši atmintinė skirta užsiregistravusiems į 2016 metų „Bibliomūšio“ lygą bibliotekų komandų nariams. Kviečiame susipažinti su naudinga informacija prieš pirmąjį žaidimo etapą.

Skaityti daugiau...

Lietuvos gyventojai kviečiami registruotis į rekordinę „Bibliomūšių“ lygą! 2016-01-05

Lietuvos gyventojai kviečiami registruotis į rekordinę „Bibliomūšių“ lygą!

Visos Lietuvos gyventojai jau antrą kartą kviečiami susirungti „Bibliomūšyje“ – interaktyvioje protų mankštoje, kurioje dėl geriausiųjų titulo varžysis užsiregistravusios bibliotekų komandos. Registracija į „Bibliomūšius“ prasideda sausio 5-ąją ir tęsis iki pat sausio 15-tosios. Laukiama rekordinio skaičiaus bibliotekų, dalyvausiančių tiesioginėje „Bibliomūšio” transliacijoje.

Skaityti daugiau...

Bibliotekų projektai bendruomenėms – bibliotekininkai ir gyventojai mokosi taikyti informacines technologijas mokymuisi ir darbui 2015-12-18

Bibliotekų projektai bendruomenėms – bibliotekininkai ir gyventojai mokosi taikyti informacines technologijas mokymuisi ir darbui

Viešosios bibliotekos, įgyvendinančios projekto „Bibliotekos pažangai 2“ iš dalies finansuojamus projektus, aktyviai naudoja įsigytas informacines technologijas darbuotojų ir gyventojų švietimui.

Skaityti daugiau...

Kokybinis verslininkų ir laisvai samdomų specialistų tyrimas dėl bibliotekų potencialo kurti erdves verslui ir laisvųjų profesijų atstovams 2015-12-15

Kokybinis verslininkų ir laisvai samdomų specialistų tyrimas dėl bibliotekų potencialo kurti erdves verslui ir laisvųjų profesijų atstovams

Šių metų lapkričio mėnesį, projekto „Bibliotekos pažangai 2“ užsakymu, atliktas kokybinis verslininkų ir laisvai samdomų specialistų tyrimas. Buvo siekiama išsiaiškinti jų požiūrį į šalies bibliotekų potencialą kurti specialias erdves smulkiesiems verslininkams bei laisvai samdomiems darbuotojams. Tyrimo dalyviai buvo apklausiami tiesioginio interviu arba interviu telefonu būdu. Iš viso atlikta 10 interviu penkiuose Lietuvos miestuose. Tyrime dalyvavo ekspertai iš tokių organizacijų, kaip NVO Avilys, VŠĮ Saulėtekio slėnis, UAB DealLink, MB Lunavija, verslo informacijos centrų atstovai, smulkesnio verslo atstovai ir laisvai samdomi darbuotojai. Tyrimo metu nustatyta, kokiomis sąlygomis verslo pasaulio atstovai dirba šiuo metu, kokie jų poreikiai darbinei aplinkai ir kaip bibliotekos gali prisidėti prie tų poreikių išpildymo pačios kurdamos specialias erdves.

Skaityti daugiau...

Įgyvendindamos naujus projektus, Lietuvos bibliotekos skatina kartų dialogą 2015-12-15

Įgyvendindamos naujus projektus, Lietuvos bibliotekos skatina kartų dialogą

45-ios Lietuvos viešosios bibliotekos kartu su partneriais šiemet sėkmingai pradėjo įgyvendinti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuojamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir Kultūros ministerijos finansuojamus projektus, orientuotus į vietos bendruomenių gyvenimo kokybės gerinimą. Nemaža projektų dalis skirta vyresnio amžiaus žmonėms – pasinaudojant bibliotekų siūlomomis paslaugomis ir technologijomis, projektai padės senjorams realizuoti mokymosi ir kūrybinius poreikius. Svarbu tai, kad beveik visi senjorams skirti projektai skatina kartų dialogą, nes apjungia senjorų veiklas su jaunimu.

Skaityti daugiau...

Bibliotekos prisideda prie elektroninių paslaugų skatinimo 2015-12-03

Bibliotekos prisideda prie elektroninių paslaugų skatinimo

Su paskutinėmis rudens dienomis baigėsi ir LESTO ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ inicijuoto konkurso bibliotekoms „Susipažinkim: savitarnos svetainė www.manoelektra.lt" antrasis etapas.

Skaityti daugiau...

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka 2015-12-03

Surinkusios toną senų baterijų, bibliotekos tęs švietėjišką misiją

Visam pasauliui svarbios aplinkosaugos problemos sprendžiamos ne tik tarptautiniu mastu, bet ir nedidelėse bendruomenėse, kurios pagal savo galimybes prisideda prie aplinkos kokybės gerinimo. Visą spalio mėnesį bibliotekos aktyviai dalyvavo aplinkosauginiame projekte, kurio metu vykdė svarbią misiją – informavo gyventojus apie pavojingų elektronikos atliekų rūšiavimą bei galimybę jas išmesti į bibliotekose pastatytas specialias surinkimo dėžes. Viso projekto metu surinkta beveik 1 tona baterijų ir mobiliųjų telefonų, o bibliotekų darbuotojai žada ir toliau šviesti savo bendruomenes apie būtinybę rūšiuoti šias atliekas.

Skaityti daugiau...

Į viršų