PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI
Gruodžio 8 dieną įvyks projekto „Bibliotekos pažangai 2“ pabaigos konferencija 2016-10-03

Gruodžio 8 dieną įvyks projekto „Bibliotekos pažangai 2“ pabaigos konferencija

Šių metų gruodžio 8 dieną atsinaujinusioje Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks baigiamoji Nacionalinės bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ konferencija.

Skaityti daugiau...

Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ renginiai. 2016 m. ruduo 2016-10-03

Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ renginiai. 2016 m. ruduo

Rugsėjo–spalio mėnesiais vyksta strateginio planavimo sesijos bibliotekų vadovams

Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ rengiamų strateginio planavimo sesijų tikslas yra konsultuoti viešųjų bibliotekų direktorius ir (arba) vadovų pareigas užimančius asmenis rengiant bibliotekos misiją, viziją, nustatant prioritetines vertybes ir kitus strateginio plano elementus. Rugsėjo–spalio mėnesiais vykstančių sesijų metu dirbama grupėse kartu su profesionaliais konsultantais: Tadas Žibūda, Diana Palivonienė, Paulius Avižinis – ir projekto „Bibliotekos pažangai 2“ koordinatoriais.

Skaityti daugiau...

Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ poveikio vertinimas. Partnerių apklausos ataskaita 2016-10-03

Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ poveikio vertinimas. Partnerių apklausos ataskaita

2016 metų birželį Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ užsakymu buvo vykdytas kiekybinis viešųjų bibliotekų partnerių tyrimas. Internetinėje apklausoje dalyvavo 104 partneriai, prisidedantys prie bendruomenėms skirtų bibliotekų projektų veiklų. Tyrimu siekta ištirti bibliotekų įvaizdį, surinkti argumentuotą informaciją apie projekto „Bibliotekos pažangai 2“ sėkmės vertinimą, jo naudos suvokimą, įvertinti įvairius projekto įgyvendinimo ir partnerystės aspektus, įvertinti bibliotekų darbuotojų projektinės veiklos gebėjimus.

Skaityti daugiau...

Lietuvos gyventojų nuomonės apie viešąsias bibliotekas tyrimas 2016-10-03

Lietuvos gyventojų nuomonės apie viešąsias bibliotekas tyrimas

Siekiant išsiaiškinti šalies gyventojų nuomonę apie viešąsias bibliotekas, 2016 metų birželį buvo atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ užsakymu surengtame tyrime dalyvavo daugiau kaip tūkstantis 18–74 metų asmenų. Jie buvo apklausti tiesioginio interviu būdu respondento namuose. Gauti duomenys buvo lyginami su analogiškos 2015 metais atliktos apklausos duomenimis.

Skaityti daugiau...

Po pamokų moksleiviai vis dažniau traukia į bibliotekas 2016-10-03

Po pamokų moksleiviai vis dažniau traukia į bibliotekas

2016-ieji Lietuvoje – Bibliotekų metai. O prasidėjus naujiems mokslo metams, turime puikią progą pažvelgti, kaip šalies bibliotekos papildo moksleivių gyvenimą naujomis galimybėmis, po pamokų pasiūlydamos daug naujoviškos jaunajai kartai patrauklios veiklos.

Skaityti daugiau...

Netrukus vyks Strateginės sesijos bibliotekų vadovams. Kviečiame registruotis į antrąjį Patirties dalinimosi seminarą 2016-09-07

Netrukus vyks Strateginės sesijos bibliotekų vadovams. Kviečiame registruotis į antrąjį Patirties dalinimosi seminarą

Rugsėjo viduryje viešųjų bibliotekų vadovai kviečiami į Strateginio planavimo sesijas

Rugsėjo 12–14 dienomis Vilniuje vyks projekto „Bibliotekos pažangai 2“ organizuojamos Strateginio planavimo sesijos bei konsultacijos viešųjų bibliotekų vadovams. Renginio tikslas - konsultuoti viešųjų bibliotekų direktorius ir/ar vadovaujančias pareigas užimančius asmenis rengiant bibliotekos misiją, viziją, vertybes ir kitus strateginio plano elementus. Dalyviai strateginio planavimo sesijų metu dirbs su savo konkrečiais strateginiais dokumentais ir, atsižvelgiant į moderatoriaus/konsultanto pastabas, turės galimybę koreguoti atitinkamas sritis.

Skaityti daugiau...

Biblioteka – visuomenės atspindys 2016-06-10

Biblioteka – visuomenės atspindys

2016-uosius paskelbus Bibliotekų metais, Lietuvoje, ko gero, pirmą kartą istorijoje parengta tiek daug bibliotekų projektų. Net 45 šalies viešosios bibliotekos kartu su partneriais įgyvendina Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuojamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir Kultūros ministerijos iš dalies finansuojamus projektus, kuriais siekiama pagerinti vietos bendruomenių gyvenimo kokybę.

Skaityti daugiau...

Bibliotekų olimpiada artėja! 2016-06-09

Bibliotekų olimpiada artėja!

Jau visai greitai, birželio 18 d., Nacionalinės bibliotekų olimpiados finale paaiškės sumaniausios, vikriausios Lietuvos bibliotekos ir jų bendruomenės.

Skaityti daugiau...

Panevėžio vaikų bibliotekoje įsikūrė filmukų dirbtuvės 2016-06-07

Panevėžio vaikų bibliotekoje įsikūrė filmukų dirbtuvės

Bibliotekų metais tęsiame pažintį su netradiciniais šalies bibliotekose vykdomais projektais. Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ nuo metų pradžios veikia sustabdyto kadro filmukų dirbtuvės. Tai – moksleiviams skirto Panevėžio bibliotekos vykdomo projekto „3D: Domėkis. Dalyvauk. Dalinkis“ viena iš veiklų.

Skaityti daugiau...

Telšių biblioteka tapo pažangiu kalbų mokymosi centru 2016-06-02

Telšių biblioteka tapo pažangiu kalbų mokymosi centru

Šiuolaikinė biblioteka jau nėra vien tik knygų išdavimo vieta. Bibliotekų metais tai geriausiai patvirtina ne viena modernėjanti, vis naujas paslaugas savo bendruomenei teikianti šalies biblioteka. Vienas tokių pavyzdžių – Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės biblioteka, kurioje vykdomas projektas „Moki žodį – randi kelią“. Jame dalyvaujantys telšiškiai bibliotekoje mokosi anglų, vokiečių, rusų, prancūzų, ispanų ir švedų kalbų.

Skaityti daugiau...

Įvyko projekto „Bibliotekos pažangai 2“ įgyvendinimo priežiūros grupės posėdis 2016-05-10

Įvyko projekto „Bibliotekos pažangai 2“ įgyvendinimo priežiūros grupės posėdis

Gegužės 3 dieną buvo surengtas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ įgyvendinimo priežiūros grupės posėdis. Posėdžio metu pristatyti ir aptarti pagal projekto programą 2015 metais nuveikti darbai, pasiekti finansiniai rodikliai, patvirtinti projekto 2016 metų veiklos ir biudžeto planai.

Skaityti daugiau...

Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ 2015 metais nuveikti darbai pristatomi veiklos ataskaitoje 2016-04-25

Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ 2015 metais nuveikti darbai pristatomi veiklos ataskaitoje

2015 m. Lietuvos viešosiose bibliotekose buvo toliau įgyvendinamas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuojamas projektas „Bibliotekos pažangai 2“: metų pradžioje Nacionalinė biblioteka kartu su Kultūros ministerija paskelbė kvietimą viešosioms bibliotekoms teikti bendruomenėms skirtų projektų paraiškas daliniam finansavimui gauti. Iš viso sulaukta net 57 bibliotekų kartu su partneriais pateiktų bendruomenių poreikius atitinkančių paraiškų. Nors projekto įgyvendinimo pradžioje buvo numatyta finansuoti 30 projektų, įvertinus bibliotekų bendruomenėms norimą sukurti pridėtinę vertę, pritarta net 45 naujiems bibliotekų projektams.

Skaityti daugiau...

Pirmoji nacionalinė „Bibliotekų olimpiada“ kviečia pakovoti už savo bibliotekos ir krašto garbę! 2016-04-25

Pirmoji nacionalinė „Bibliotekų olimpiada“ kviečia pakovoti už savo bibliotekos ir krašto garbę!

Mieli bibliotekininkai ir bibliotekininkės,

Kviečiame jus dalyvauti pirmoje „Bibliotekų olimpiadoje“ Lietuvoje! Nacionaliniais bibliotekų metais Lietuvos bibliotekos ir jų bendruomenės raginamos dalyvauti Nacionalinėje bibliotekų olimpiadoje, kurioje nugalės sumaniausia, aktyviausiai skaitanti ir daugiausiai žinių turinti biblioteka ir jos bendruomenė.

Skaityti daugiau...

Kviečiame klausytis – radijo laidų ciklas apie bibliotekų įgyvendinamus projektus bendruomenėms! 2016-04-18

Kviečiame klausytis – radijo laidų ciklas apie bibliotekų įgyvendinamus projektus bendruomenėms!

Nuo 2016 m. balandžio 14 d. per Lietuvos radiją transliuojama nauja informacinė laida „Bibliotekoje kuria bendruomenės“. Kiekvieną ketvirtadienį 15.30 klausykitės reportažų apie viešųjų bibliotekų įgyvendinamus projektus bendruomenėms, iš dalies finansuojamus Lietuvos nacionalinės bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ lėšomis. Pasakosime apie naujas bibliotekų paslaugas, įkurtas kultūrines ir edukacines erdves, įdomias partnerystes. Keliausime nuo Utenos iki Klaipėdos, nuo Vilniaus iki Šilutės, aplankysime Telšius, Plungę ir Palangą, užsuksime tiek į dideles, tiek ir mažas skirtingų regionų bibliotekas, iš pirmų lūpų išgirsime projektą įgyvendinančių bibliotekų atstovų patirtį.

Skaityti daugiau...

Vilniaus knygų mugėje apdovanoti rekordinio „Bibliomūšio“ nugalėtojai 2016-02-29

Vilniaus knygų mugėje apdovanoti rekordinio „Bibliomūšio“ nugalėtojai

Vasario 25 dieną Vilniaus knygų mugėje surengti rekordinės protų mūšių lygos „Bibliomūšis“ apdovanojimai. Renginyje paskelbtos ir apdovanotos trys geriausiosios bibliotekos, triumfavusios mėnesį trukusiuose interaktyviuose protų mūšiuose, kuriuose varžėsi apie 170 komandų ir beveik 1200 dalyvių iš visos Lietuvos.

Skaityti daugiau...

Paaiškėjo „Bibliomūšio“ nugalėtojai! 2016-02-18

Paaiškėjo „Bibliomūšio“ nugalėtojai!

DĖMESIO – PATIKSLINTI REZULTATAI 

Skaityti daugiau...

„Bibliomūšių“ protų lyga jau finišo tiesiojoje 2016-02-11

„Bibliomūšių“ protų lyga jau finišo tiesiojoje

Vasario 10 dieną įvyko jau ketvirtasis (priešpaskutinis) „Bibliomūšio 2016“ žaidimo etapas.

Skaityti daugiau...

Po trijų „Bibliomūšio“ etapų keičiasi turnyro lyderiai 2016-02-04

Po trijų „Bibliomūšio“ etapų keičiasi turnyro lyderiai

Vasario 3 dieną įvyko jau trečiasis „Bibliomūšio 2016“ žaidimo etapas. Jame dalyvavo 164 bibliotekų komandos iš visos Lietuvos.

Skaityti daugiau...

Po dviejų „Bibliomūšio“ etapų aiškėja lyderiai 2016-01-28

Po dviejų „Bibliomūšio“ etapų aiškėja lyderiai

Sausio 27 dieną įvyko jau antrasis „Bibliomūšio 2016“ žaidimo etapas.

Skaityti daugiau...

Iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ su nauja energija tęsiasi ir 2016-ais metais. Kviečiame aktyviai dalyvauti! 2016-01-18

Iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ su nauja energija tęsiasi ir 2016-ais metais. Kviečiame aktyviai dalyvauti!

2014 m. užgimusi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ organizuojama iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ tęsiasi! Prasidėjus 2016-iesiems metams, raginame bibliotekas su nauja energija ieškoti ir į savo veiklas įtraukti naujus globėjus ir palaikyti ar atnaujinti ryšį su jau esamais.

Skaityti daugiau...

Atmintinė „Bibliomūšio“ žaidėjams 2016-01-15

Atmintinė „Bibliomūšio“ žaidėjams

Ši atmintinė skirta užsiregistravusiems į 2016 metų „Bibliomūšio“ lygą bibliotekų komandų nariams. Kviečiame susipažinti su naudinga informacija prieš pirmąjį žaidimo etapą.

Skaityti daugiau...

Į viršų