PRISIJUNGTI
PRISIJUNGTI

Viešosios bibliotekos, įgyvendinančios projekto „Bibliotekos pažangai 2“ iš dalies finansuojamus projektus, aktyviai naudoja įsigytas informacines technologijas darbuotojų ir gyventojų švietimui.

Netradicinė integruota istorijos ir geografijos pamoka Palnosų bibliotekoje

Gruodžio 4 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Palnosų filiale vyko netradicinė integruota istorijos ir dailės pamoka, kurioje dalyvavo Daubiškių pagrindinės mokyklos 5–8 klasių mokiniai su mokytoja Rasa Vilkaite.

Kadangi 2015 metai yra paskelbti Etnografinių regionų metais, buvo pasirinkta pamokos tema „Žemaitija”. Pamoką vedė bibliotekininkė Rasa Rudnickienė. Vaikai buvo suskirstyti į dvi komandas: pirmoji pasivadino „Žemaitukais”, antroji – „Cyruliais”. Komandoms buvo paruošti klausimai iš Žemaitijos istorijos. Atsakymų vaikai ieškojo enciklopedijose ir internete. Vieno taško skirtumu laimėjo „Cyrulių “ komanda. Bibliotekininkė skaidrėse rodė Žemaitijos lankytinas vietas.

Mokiniams dar prieš pamoką buvo pateikta užduotis surasti Žemaitijoje esančią vietą, kurią norėtų aplankyti kartu su draugu. Vaikai parodė pasirinktų vietų vaizdus kompiuteryje. Po lankytinų vietų aptarimo bibliotekininkė vaikus pakvietė nupiešti įsivaizduojamą Žemaitijos herbą.

Gruodžio 4–9 dienomis bibliotekoje vyko balsavimas už labiausiai patikusį piešinį. Gražiausiu išrinktas Gabrielės Vilkaitės piešinys.

Netradicinė pamoka pravesta panaudojant naują įrangą, įsigytą iš Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Pažangių technologijų ir laisvalaikio centras“ lėšų. Projektą remia Lietuvos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos projektas „Bibliotekos pažangai2“.

Panevėžio rajono savivaldybės bibliotekoje darbuotojai mokėsi naudoti planšetinius kompiuterius skaitmeninant krašto paveldą

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, vykdydama projektą „Štai koks mano kaimas“, įgyvendina informacinių gebėjimų ugdymo, pritaikant planšetinius kompiuterius, veiklas.

Su planšetinių kompiuterių galimybėmis, skaitmeninant krašto paveldą buvo supažindinti visi rajono bibliotekininkai. 8-iose bibliotekose suburtų darbinių grupių dalyviai naujų technologijų pagalba fiksuos savo kaimo istorijos bei dabarties aktualijas, kurios bus panaudotos skaitmeninio archyvo bei filmukų kūrimui.

Lapkričio – gruodžio mėnesiais projekto komandos nariai vyksta į pristatomuosius renginius rajono gyventojams. Renginiai jau vyko Paliūniškio, Velžio, Upytės, Paįstrio, Krekenavos bibliotekų suburtose grupėse. Jų metu buvo pravesti mokymai „Pažink savo kraštą“. Kiekvienas dalyvis galėjo išbandyti planšetinių kompiuterių foto bei vaizdo fiksavimo funkcijas, jas apdoroti su specialia programa. Pristatomieji renginiai bibliotekose bus tęsiami. Renkamą medžiagą apie savo kaimą projekte dalyvaujančios bibliotekos talpina specialiai sukurtose Facebook paskyrose.

 

Į viršų